Меню

Укр Рус

Backdoor

Виды вредоносных программ:
Backdoor

Backdoor (Чорний вхід): клас програм, які відкривають зловмисникам доступ до чужої системи, як правило по своїх власних протоколах, рідше за існуючими протоколами (шляхом внесення змін в налаштування системи).

Даний клас програм призначений для прихованого віддаленого управління чужим комп'ютером. За своєю функціональністю Backdoor багато в чому нагадують різні системи віддаленого адміністрування, що розробляються фірмами-виробниками програмних продуктів.

Ці програми дозволяють робити з комп'ютером практично все що завгодно:

Бачити робочий стіл користувача і всі його дії, управляти курсором мишки, приймати чи надсилати файли, запускати і знищувати їх, стирати інформацію, перезавантажувати комп'ютер. Деякі бекдори дозволяють задіяти мікрофон і web-камеру підключені до комп'ютера і шпигувати за особистим життям користувача. У зв'язку з імовірністю такої загрози деякі фірми-виробники випустили серію web-камер які мають об'єктиви що закриваються або повертаються до низу.


Також дані програми можуть використовуватися для створення ботнетів - мереж що складаються із заражених одним типом backdoor комп'ютерів. Такі мережі по суті стають потужним обчислювальним центром на службі у зловмисника. У ботнет можуть входити тисячі заражених машин і їх потужності можуть застосуються для масових хакерських атак на який-небудь ресурс, для розподілених математичних обчислень що використовуються для злому складних систем шифрування або ж для інших цілей визначених зловмисником.