Меню

Укр Рус

Backdoor і spyware: шпигунські програми атакують особистий простір користувачів

Backdoor і spyware: шпигунські програми атакують особистий простір користувачів
10.06.2015
71401

Ми живемо у суспільстві, де інформація і доступ до неї дуже важливі. Особисті паролі, електронні адреси, будь-яка персональна інформація стає об'єктом підвищеної уваги і цінності.

Хто володіє інформацією, той володіє світом

Багатьом компаніям цікаві «живі» електронні адреси, на які можна розсилати рекламу, інформація про сайти, які Ви найбільше відвідуєте тощо. Зрозуміло, що отримання такого роду інформації може бути здійснено, наприклад, в рамках соціологічних досліджень. Однак, іноді для її отримання йдуть шляхом використання програм прихованого кібершпигунства. Створюються шкідливі програми, які шпигують за користувачами і пересилають отриману особисту інформацію на певні сайти, або таємно відкривають доступ до особистих ПК зацікавленим особам. Це своєрідні програми-шпигуни, які відносяться до таких типів як backdoor і spyware.

Чорний хід

Основне призначення Backdoor – приховане керування комп'ютером. Бекдори можуть приймати абсолютно різні форми. Наприклад, це може бути частина звичайної програми, яка додатково має частку шкідливого коду. До речі, своєрідним Backdoor може виступати функція збереження паролів «за замовчуванням», якщо, звичайно, користувач їх ще не змінив.

Про загрозу Backdoor вперше заговорили ще у 60-х роках. Піднімалися проблеми використання Backdoor на конференціях AFIPS, де обговорювалися комп'ютерні диверсії. Масштаби загрози росли і в 1970-му цей аспект комп'ютерної безпеки був окремо розглянуто в доповіді RAND Corporation.

Зокрема, за заявами в ЗМІ, Backdoor виявили в ряді продуктів Samsung на системі Android. ОС деяких моделей телефонів цього бренду містили бекдор, який відкривав віддалений доступ до даних, які зберігалися на самому пристрої.

Обережно! Кібер-шпигунство: Spyware

Що стосується Spyware, то воно використовується для того, щоб передавати інформацію з Вашого ПК третім особам, при цьому Ви можете навіть не здогадуватися про це. Це можуть бути персональні дані, вся інформація про інтернет-сторінках, які Ви регулярно відвідуєте і т.д. Такі матеріали дуже цікаві компаніям, які бажають знати про своїх клієнтів весь спектр можливої ​​інформації: де, на чому, коли, куди вони регулярно ходять або їздять, в яких віртуальних магазинах купують товари... Така інформаційна база до того ж може використовувати в корисливих цілях, наприклад, продаватися компаніям, що спеціалізуються на розсилці спаму і рекламних матеріалів.

Рекомендації щодо запобігання установки шпигунських програм backdoor і spyware

Існує безліч різних способів проникнення шкідливих програм на комп'ютери. Активний розвиток інформаційних технологій проблеми зараження актуальні, як ніколи.

Щоб мінімізувати можливість зараження, обов'язково читайте всі умови установки будь-яких програми. Значна частина spyware-додатків встановлюється в навантаження до іншого софту, про що, як правило, пишеться дрібним шрифтом, який необхідно уважно читати для своєї безпеки.

Не забувайте користуватися антивірусом. Спеціалізовані захисні програми істотно підсилюють рівень безпеки персональної інформації.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз