Меню

Укр Рус

Банк для паролів: як зберігати заповітні комбінації

Банк для паролів: як зберігати заповітні комбінації
25.10.2016
39283

Надійні паролі - основа безпеки акаунтів і особистих кабінетів на сайтах, в соціальних мережах та Інтернет банках. Однак, не менш важливим є місце їх зберігання і доступу до них якщо запам'ятати і тримати в голові «ключі доступу» проблематично. Де ж зберігати свої паролі так, щоб вони не стали надбанням кібершахраїв в короткому огляді від Zillya! Антивірус.

Проблема безтурботності

Практично кожен другий користувач зберігає паролі до акаунтів в текстових файлах на робочому ПК. Ця тенденція, згідно з дослідженням компанії CyberArk, простежується і в корпоративному сегменті, де бізнес просто не знає про альтернативні можливості або не хоче ускладнювати (як їм здається) собі життя, використовуючи спеціалізований софт.

Однак, таке безтурботне ставлення до кібербезпеки може мати трагічні наслідки для пересічних користувачів, а вже для бізнесу і поготів, оскільки під прицілом може виявитися бухгалтерська інформація та доступ до рахунків фірми.

Варіанти зберігання

Найкращим місцем зберігання особистих паролів є ваша пам'ять - сховище, яке складно зламати кібершахраям. Однак якщо паролів кілька і ви регулярно, за правилами кібербезпеки міняєте їх, запам'ятати всі комбінації стає важко і непрактично.

Для цих випадків створені спеціальні програми - менеджери паролів, які допомагають зберігати ключі під надійним захистом і завжди мати до них доступ, крім необхідності тримати таку інформацію в пам'яті.

Серед безлічі подібних програм варто відзначити кілька особливо популярних сьогодні. Ці приклади - софт з досить просунутим функціоналом і можливістю вибору безкоштовної і корпоративної версії за відносно невеликі гроші.

Dashlane

Цей менеджер має зрозумілий й інтуїтивний інтерфейс, при цьому якісно виконуючи функцію генерації паролів. Має досить привабливу в плані функціоналу безкоштовну версію. Дозволяє налаштовувати двухфакторную авторизацію. Цікавою особливістю є можливість заміни паролів на всіх ресурсах в разі масштабного злому одним натисканням. Версія для бізнесу коштує близько 40 дол.

LastPass

Менеджер має серйозну ступінь захисту від злому. Дозволяє використовувати багатофакторную авторизацію. LastPass має корисну функцію - відстеження кредитної історії, а також здатний створювати одноразові паролі в підозрілих мережах. Ну і звичайно, загальна функція менеджера паролів, як такого теж на висоті. Зручно і перевірено, хоча і коштує свої 20 дол.

KeePass

Цей менеджер паролів не інтегрований в браузер а є окремою програмою, що має свої плюси. Крім того, він має незаперечний плюс - безкоштовне розповсюдження, що при його надійному функціоналі досить вагома перевага.

Потурбуйтеся про безпеку паролів

Варто пам'ятати, що крадіжка паролів - одна з головних цілей кібершахраїв, оскільки дозволяє дістатися до особистих даних, а, врешті-решт, і до грошових коштів потенційної жертви.

Не варто нехтувати можливістю захисту своїх паролів сучасними програмами, особливо за умови, що це в рази підвищить кібербезпеку даних і суттєво спростить життя і роботу.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз