Меню

Укр Рус

Безпечний пароль: помилки та рекомендації

Безпечний пароль: помилки та рекомендації
06.08.2015
84104

Зараз, в епоху інформаційних технологій, очевидно, що Інтернет-простір вже давно став частиною нашого життя. Тому слід пам’ятати, що безпека нашого віртуального світу є дуже важливим та актуальним питанням, до якого слід відноситися з належною увагою. Захист особистих даних необхідний кожному. Поштова скринька, сторінки у соціальних мережах, різноманітні Інтернет-магазини – усюди потрібний пароль, і до речі він має бути надійним та безпечним.

Скажіть чесно, скільки разів на день вам доводиться вводити пароль та логін, щоб увійти до того, чи іншого особистого кабінету або сторінки? Та чи знаєте ви, на скільки надійним є Ваш пароль?

Найпоширеніші помилки під час вибору паролю

Тож давайте спочатку розберемося, які ж основні помилки роблять користувачі при створенні паролів:

 1. Користувачі вибирають у якості пароля ім’я або прізвища своїх коханих людей. Наприклад, ім’я дружини, котика, дитини тощо. Зрозуміло, що все це зовсім не надійно та зламати такий код досить просто.
 2. Друга помилка – вибір в якості коду послідовності цифр, зокрема 123456 чи 111111. Це взагалі поганий варіант. Крім того сюди ж відноситься дата народження, комбінації букв, розташованих поруч друг з другом, наприклад qwerty. Ви маєте розуміти, що будь-які цифри запросто піддаються перебору злочинцями, а комбінації з букв актуальні лише, коли знаходяться далеко одна від одною. Проте як тоді запам’ятати такий пароль?
 3. Вибір в якості коду слова password, admin або parol. До того ж сюди відносяться і всі варіації на цю тему.
 4. Поширена помилка, коли пароль це якесь значуще слово або фраза, зокрема Iloveyou. Наразі є громадні словники, за допомогою яких зламники можуть автоматично підбирати пароль.
 5. Нецензурщина у ролі коду теж ненадійне діло. До того ж це не сприяє розвитку вашої особистості:)
 6. І остання помилка – це вибір короткої комбінації з символів. Зверніть увагу, що чим коротше буде ваш пароль, тим простіше його зламати.

Саме ці моменти є найпоширенішими помилками, з якими зіштовхуються користувачі, коли придумують собі новий пароль. Тож відкидайте всі найпростіші варіанти одразу. Проте одразу виникає запитання, як же правильно тоді обрати надійний пароль?

Рекомендації: як правильно вибрати пароль

Створюючи нове кодове слово, пам’ятайте основні правила, які допоможуть зробити його безпечним та надійним.

 • В першу чергу виключаємо всі вищезазначені варіанти, як неефективні.
 • Добрим паролем може стати словосполучення, проте це не повинна бути крилата чи відома фраза. Найкращий варіант, коли вона безглузда, наприклад «чебурашкавпетербурге». Такий пароль простий та його досить легко запам’ятати.
 • Цікавий підхід – написання коду латинськими літерами, проте дивлячись на російську клавіатуру. Проте слід зазначити, що він має свої недоліки, а саме його важко вводити з мобільних пристроїв.

 

Основа інформаційної безпеки – пароль має складатися мінімум з 8 символів, містити прописні та строчні букви, цифри та додаткові символи!

 • Нікому ніколи не повідомляйте свій пароль та не записуйте його на видних місцях. До того ж не слід його зберігати в Інтернеті чи на своєму комп’ютері.
 • Рекомендуємо час від часу змінювати свої паролі для профілактики. До того ж не слід використовувати один код для всіх сервісів, якими ви користуєтесь.

Тож, як зробити так, щоб новий пароль відповідав усім вищезазначеним вимогам? Для цього слід застосувати вашу уяву та фантазію. Ви можете скомпонувати різні частини назв речей, техніки, час, кількість грошей тощо. Також ви можете використати різні літери або асоціації.

Якщо з фантазією ви не дружите, то вам  допоможуть спеціальні програми генерації стійких кодів. Такі програми завжди згодяться при необхідності.

Тож, фантазуйте для забезпечення безпеки своїх акаунтів. І пам’тайте, що головним при виборі безпечного пароля є оригінальність. Тож створіть собі справжній шедевр для пароля. Це не складно!

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз