Меню

Укр Рус

Чому клієнтам інтернет-банкінгу не обійтися без антивіруса?

Чому клієнтам інтернет-банкінгу не обійтися без антивіруса?
23.10.2014
35373

На сьогоднішній день близько двох мільйонів українців користуються послугами веб-банкінгу, що становить близько 10% від загальної інтернет-аудиторії. Даний показник щорічно збільшується на кілька відсотків, що підігріває інтерес кібершахраїв до українських клієнтів інтернет-банкінгу. Якщо ще три-чотири роки тому хакерські атаки на користувачів були рідкістю, то на початку 2014 року кіберпідрозділи МВС і команда CERT-UA зафіксували справжній сплеск фінансових злочинів, вчинених через Інтернет.

Левова частка хакерських атак була пов'язана з поширенням троянських програм. Статистика антивірусної лабораторії Zillya! підтверджує факт зростаючої загрози: з 12 млн вірусних записів 1,5 млн – банківські троянці.

Існує чимало видів троянських програм різного рівня складності і підходів, що використовуються в шахрайських схемах. Найпростіші з них спеціалізуються на крадіжці даних аутентифікації користувача веб-банкінгу (наприклад, логіна, пароля, номера телефону), але є й інші – більш складні версії. Вони вбудовуються в саму систему, відстежують, коли клієнт проводить транзакцію, дають йому можливість заповнити всі дані, отримати SMS-код авторизації і натиснути кнопку «Сплатити». Одержавши потрібну інформацію, кібераферисти здійснюють свою підробну транзакцію.

Яскравий представник банківських троянців – Trojan.Banker.Win32. Тільки в базі Zillya! Антивірус налічується близько 150 тис. його модифікацій!

Ще одним прийомом шахраїв є фішинг. Наприклад, клієнт отримує лист нібито від імені банку, в якому «співробітники» або «адміністрація» повідомляють, що потрібно зайти на «новий» сайт банку, заново зареєструватися або вписати додаткові особисті дані. Іноді приходять «листи щастя» з проханням про скачування ПЗ (наприклад, якогось мобільного додатка) для спрощення роботи з онлайн-банкінгом. У жодному разі не виконуйте ці вказівки, адже зазвичай про зміни в роботі банківської системи клієнтів особисто сповіщають працівники банку.

Враховуючи, які кіберзагрози можуть підстерігати користувача онлайн-банкінгу, ключову роль у захисті особистих даних і фінансів, відіграє вибір надійного антивіруса. Антивірусні програми є не тільки методом активного захисту, але й приводом для того, щоб спроби кібернападу на ваш комп'ютер навіть не здійснювалися.

Надійне антивірусне ПЗ не допустить потрапляння шкідливих програм в операційну систему пристрою, вчасно виявить заражені програми і заблокує їх розмноження, ось чому для будь-якого користувача інтернет-банкінгу вибір хорошого антивіруса – головна запорука того, що його гроші не потраплять до чужих рук.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз