Меню

Укр Рус

Два фактора стабільності

Найсучаснішим способом захисту персональної інформації, що доступний безкоштовно широкому загалу – є двофакторна аутентифікація. Це досить надійний метод захисту від зламу приватних даних, доступний кожному.

Двофакторна аутентифікація

Суть метода полягає у можливості налаштування  входу в обліковий запис чи акаунт сервісу за умови подвійного підтвердження власної персони.

Найчастіше, першим етапом є логін та пароль. Ці данні користувач має тримати у  пом’яті чи спеціальному сервісі.

Ввівши їх у поля та натиснувши «ввійти» ми потрапляємо на другий щабель аутентифікації, який передбачає наявність у власника телефона чи смартфона.

На його номер приходить спеціальна sms із цифровим кодом, який генерується вибірково і кожного разу є унікальним. Його треба ввести у спеціальне поле входу в акаунт, після чого доступ до облікового запису буде дозволений.

Інколи код другого етапу аутентифікації може приходити на електронну пошту. Також такий код може бути і постійним, зберігаючись на змінному носії інформації, наприклад USB-флеш накопичувачі.

Де це працює?

Як це не дивно, але таку безкоштовну послугу надають більшість відомих поштових сервісів, переважна більшість інтернет-банків та соціальних мереж. Серед ресурсів в котрих можна встановити двофакторну аутентифікацію варто зазначити:

Соціальні мережі – Facebook, Google+, ВКонтакте, LinkedIn

Поштові сервіси -  Gmail

Хмарні сховища -  Dropbox, GoogleDrive

Сервіси оплат – Privat24, PayPal.

Пропонуємо Вашій увазі декілька прикладів налаштування двоетапної аутентифікації. Розглянемо цю можливість у Facebook та Google.

Google

 

Facebook

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз