Меню

Укр Рус

Мобільні телефони: шпигунські штучки

Дослідники довели, що за допомогою мобільного телефону можна дізнатися практично будь-яку інформацію про його власника. Не секрет, що розмови можуть прослуховуватися, а за даними ретрансляторів можна дізнатися точне розташування абонента. З появою розумних гаджетів, за допомогою яких люди обмінюються інформацією в соціальних мережах, і впровадженням в повсякденне життя електронної валюти, з'явився ще один вид шахраїв, яких називають кіберзлочинцями. Вони можуть віддалено красти особисту інформацію, а також кошти жертви, які знаходяться на електронному рахунку.

Легальні шпигунські програми

У 2012 році однією з відомих компаній з виготовлення антивірусного ПЗ, спостерігалося зростання зацікавленості шахраїв платформою Android, яка широко використовується на багатьох мобільних пристроях. Також була помічена тенденція зацікавленості державних структур розробкою та використанням спеціальних додатків щоб при необхідності мати повну інформацію про потрібну людину. У підсумку, на платформах мобільного контенту можна зустріти багато програм, які не визначаються як «віруси», але при цьому несуть в собі величезний ризик втрати особистої інформації.

Програми для шпигунства, що продаються або надаються безкоштовно, заманюють користувача своїм описом, вихваляючи тільки кращі сторони своєї роботи. Можливо, програми спочатку і створювалися, щоб принести користувачеві комфорт, проте навіть легальне ПЗ несе в собі небезпеку. Розглянемо функції однієї з таких програм.

Програма MSpy переконує нас, що за її допомогою можна:

- Вирахувати недобросовісних партнерів по бізнесу

- Знайти свій телефон по GPS, у випадку крадіжки

- Врятувати від розсекречення конфіденційну інформацію, видаливши її, у разі втрати телефону

Але, дивлячись на всі ці, начебто, переваги, можна їх трактувати по-іншому (адже ми не впевнені на 100%, що доступ до телефону маємо тільки ми):

1. Якщо ми за допомогою програми стежимо за нашими партнерами, то хто в такому разі не сумлінний?

2. У разі крадіжки телефону, часто знайти його немає можливості, тому що в більшості випадків він спершу вимикається, а потім перепрошивається і програма перестає діяти.

3. Найголовніше - це можливість віддалено проникнути в файлову систему мобільного пристрою. Якщо присутня можливість видалити дані – значить є можливість ​​для крадіжки цих даних до втрати телефону.

Порівнявши плюси і мінуси даної програми, можна зробити висновок, що в руках кібершахраїв вона може стати інструментом, крадіжки особистих даних.

Безпека - понад усе

Отже, як не допустити можливість шпигунства через телефон?

  • Перше, що необхідно зробити - це утриматися від встановлення ПЗ, яке створювалося з цією метою, оскільки при його встановленні користувач сам може стати мимовільною жертвою таких дій.
  • Також існує на сьогоднішній день безліч антивірусних програм для мобільних пристроїв, з яких можна вибрати собі відповідну і обов'язково її встановити. Намагайтеся вибирати перевірених розробників і користуватися тільки їхньою продукцією.
  • Обов'язково необхідно встановлювати пароль на своєму мобільному пристрої.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз