Меню

Укр Рус

Монетизація Adware: як заробляють на «сірій» рекламі

Монетизація Adware: як заробляють на «сірій» рекламі
16.07.2015
51757

Реклама в Інтернет має тотальні масштаби. Колосальне фінансове джерело живить десятки ЗМІ, блогерів та інших «воїнів» пера та об'єктиву фото і відеокамери. Крім легальних каналів рекламування всіляких товарів для гігантської читацької аудиторії існують ще й «сірі» схеми, які мають свою назву в світі кібербезпеки - Adware. Zillya! вдалося поспілкуватися з людиною, що працював «по той бік» нелегального рекламного бізнесу в Інтернет, і дізнатися, як, власне, організована діяльність і, найголовніше, монетизація подібного виду бізнесу в Мережі.

Філософія «тут і зараз»

Adware - це програмне забезпечення, призначене для показу рекламних повідомлень користувачам. Варто відзначити, що Adware - це не шкідливе, а небажане ПЗ. Саме так воно класифікується більшістю антивірусних лабораторій. Саме по собі Adware не завдає шкоди ПК та інформації на ньому, але!

Головна проблема Adware полягає в тому, що воно діє надто настирливо і його автори прагнуть заробити «тут і зараз», не звертаючи уваги на ті незручності, які завдають користувачам ПК.

Саме ці якості витісняють їх за межу легального бізнесу, оскільки нікому не подобається, коли рекламні блоки заважають працювати і знаходити потрібну інформацію в Інтернет. На них скаржаться, і вони виявляються там, де вони є - в «бані» антивірусних компаній.

Варто пам'ятати, що показником ступеня «сірості» або «чорноти» програми Adware служить простий індикатор - можливість без зусиль видалити її з ПК через «встановлення / видалення програм» ОС Windows. Якщо видалити не виходить, і програма все одно працює, то це вже не просто Adware, а справжнісіньке шкідливе ПЗ.

Схеми роботи з Adware

Загалом є два основних види роботи з Adware. Умовно їх можна назвати «інтроверт» і «екстраверт».

Схема «інтровертів». Вона підходить тим, хто хоче отримувати прибуток зі свого ресурсу, який цікавий читачам, але не приносить реальних грошей. Суть - Ви встановлюєте на свій сайт або тільки на частину сайту специфічний скрипт, який буде показувати спливаючу рекламу всім, хто заходитиме на ресурс або в конкретну рубрику. Наприклад, Ви володієте сайтом оглядів модних тенденцій в одязі. І в рубриці про спідню білизну встановлюєте скрипт, який буде показувати рекламу медичних препаратів, що знижують вагу або стимулюючих сексуальне збудження. За показ, переходи, покупку після переходів по подібним рекламним «банерам» Ви будете отримувати від фірми-організатора гроші.

Схема «екстравертів». Ви не маєте своєї інформаційної площадки, але бажаєте отримувати дохід, від наявного у вас скрипта Adware, який буде показувати рекламу. Ваше завдання - розповсюдити його якомога більший кількості користувачів і тут всі засоби згодяться. Найчастіше його кріплять до програм-завантажувачів, безкоштовного софту, додатків. Така Adware заражає ПК користувачів і показує рекламу, за що автор поширення отримує гроші.

Але звідки беруться гроші для виплат у першому і другому випадку? Звичайно ж, від рекламодавців. Цей бізнес побудований так, що напряму вийти на них досить складно. Існують фірми-диспетчери, які умовно «зводять» рекламодавців і кінцеві майданчики або розповсюджувачів Adware. За це вони беруть не менше 50% від відрахувань рекламодавців. Бізнес процвітає.

При цьому варто розуміти, що надмірна захопленість Adware може зіграти з ресурсом злий жарт. Він може бути внесений в чорні списки пошукових систем, і суттєво просісти в пошуковій видачі, а й навіть заблокований.

Zoomer77, Adware-підприємець:

«Так, в основному, працює система монетизації Adware. Звичайно, є варіації, але все, зрештою, зводиться до цих двох методів. Наскільки це популярно можна судити за звітами антивірусних лабораторій, які все частіше говорять про епідемію Adware. У фінансовому еквіваленті це також великі суми. Середній сайт від 10 тис щоденних відвідувачів з вбудованим Adware-кодом заробляє від $1000 в день.

Цікаво, що найбажанішим ринком діяльності Adware-бізнесменів сьогодні стає Європа. Там ще не «прокинулися» спецслужби, на відміну від ринку США, де робота істотно ускладнилася через діяльність того ж АНБ. У Північній Америці сьогодні серйозно борються з Adware, банять сайти, блокують, вносять в «чорні списки». Також, менше стає ринок РФ. Ніхто не хоче працювати там. Головна причина - «дикість» і «бардак». Відсотків 50 необхідних виплат там взагалі не робиться».

В Україні дійсно відзначається епідемія Adware. Так, згідно з даними української антивірусної лабораторії Zillya! загальна кількість атак даного типу «вірусів» на користувачів становить близько 42% від усіх зафіксованих фактів.

Ексклюзивно для AIN.ua

 

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз