Меню

Укр Рус

Trojan

Виды вредоносных программ:
Trojan

Троянська програма (або правильно "Троянський кінь"). Як і легендарний кінь з Трої, основне завдання комп'ютерного троянського коня: проникнути в систему під виглядом якоїсь корисної, або хоча б невинною, програми. На відміну від вірусів і хробаків, троянські програми не мають здатності подальшого само відтворення.

Ці програми створені для знищення, блокування, змінення або крадіжки інформації, порушення роботи комп'ютерів чи комп'ютерних мереж.

Основні дії, які можуть виконувати різні види троянських програм:

 • Крадіжка інформації що  відноситься до фінансової діяльності - інформація для доступу до платіжних систем Internet баннкінга, систем клієнт-банк та електронних грошей. Номери пластикових карт.
  та імена їх власників
 • Крадіжка  облікових записів (логіну і пароля) для доступу до популярних ресурсів і програм. Наприклад, таких як соціальні мережі - Facebook, Twitter, Однокласники, програм для спілкування - Icq, Skype і т.п. Зібрана троянською програмою інформація може використовуватися для подальшого розповсюдження шкідливого ПЗ, розсилки помилковою і компрометуючої інформації про власника або ж для вимагання грошей в обмін на повернення доступу до вкрадених акаунтів. Крадіжка такої інформації негативно відбивається на її власника та часто призводить до втрати фінансових і особистих контактів, а також виникненню резонансних скандалів у випадку публікації неправдивої інформації від імені власника.
 • Крадіжка адрес електронної пошти збережених на комп'ютері. Зібрані таким чином адреси в подальшому використовуються для розсилки спаму або ж для поширення шкідливого ПЗ.
 • Перетворення комп'ютера в проксі-сервер. У цьому випадку уражений комп'ютер використовується автором троянської програми для анонімного доступу до ресурсів Інтернет з метою здійснення злочинних дій, наприклад - DoS атаки на інші комп'ютери і ресурси, віддаленого злому систем і т.п. У разі розслідування інциденту підозра може впасти на власника зараженої троянською програмою машини, а не на людину що безпосередньо здійснила протиправну дію.
 • Приховане від користувача завантаження та встановлення на комп'ютер небажаних програм, таких як - рекламні системи, шкідливі програми і віруси.
 • Несанкціоноване користувачем звернення до веб-сторінок. Даний вид троянської програми слугує для збільшення відвідуваності зазначеного в троянці сайту з метою підвищення його популярності і відповідно збільшення заробітку власника сайту. Власник сайту розміщує в себе рекламу різних товарів і послуг, таким чином, чим більшій кількості користувачів буде показана рреклама, тим більше грошей отримає власник сайту від рекламодавця
 • Псування даних або ж блокування нормальної роботи комп'ютера. Після того, як комп'ютер перестає нормально функціонувати, користувачу висувається вимога сплатити за розблокування комп'ютера, за допомогою оплати через SMS або систему електронних грошей. Найчастіше, після оплати, комп'ютер так і залишається в неробочому стані
 •  Ведення шпигунства за користувачем (перехоплення інформації  що вводиться з клавіатури, знімки екрану, і т.п.). Вся інформація пересилається зловмисникові.
 • Знищення всієї інформації на комп’ютері без можливості ії відновлення.