Меню

Укр Рус

Trojan.FakeAV.Win32

Виды вредоносных программ:
Trojan.FakeAV.Win32

Trojan.Fakeav.Win32 – велике сімейство шкідливих програм, що імітують антивірус ( псевдо-антивіруси).

Методи розповсюдження 

розповсюджуються за допомогою спеціально створених сайтів, що мають досить гарне оформлення,  де позиціонуються як безкоштовні і якісні антивіруси. Також, для розповсюдження використовується контекстна рреклама на популярних сайтах і java-скрипти, які імітують перевірку комп'ютера, після чого повідомляють про виявлення вірусів і пропонують завантажити на комп'ютер користувача антивірус для  їхнього видалення.

Функціональні можливості

Після завантаження й запуску на комп'ютері, псевдо-антивірус виявляє безліч не існуючих вірусів, але лікувати їх відмовляється - вимагаючи для лікування придбати його повнофункціональну версію. Насправді,  на комп'ютері відсутні виявлені їм віруси  й загрози. Єдиною шкідливою програмою є сам псевдо-антивірус, який по своїй суті є програмою, що вимагає гроші за надання неіснуючих послуг.

Даний тип програм відрізняється досить агресивною поведінкою – користувачу комп'ютера постійно демонструються повідомлення про виявлення вірусів і нав'язливі пропозиції оплатити рахунок, робота на комп'ютері утрудняється або стає не можливою.

Деструктивні можливості

Дані програми використаються зловмисниками для вимагання грошей під виглядом захисту комп'ютера від вірусів. Крім того,  багато з  ціх програм  завантажують із мережі Інтернет інше шкідливе програмне забезпечення, яке застосовується для крадіжки даних користувача, розсилання спама й інших шкідливих дій.