Меню

Укр Рус

Троян-шифрувальник Crypren може заразити ПК ваших друзів

Троян-шифрувальник Crypren може заразити ПК ваших друзів
16.06.2016
63054

Поточний 2016 рік продовжує неприємно дивувати появою нових вкрай небезпечних вірусів. Так, в кінці травня фахівці з кібербезпеки виявили новий троян-шифрувальник Crypren (Trojan.Crypren.Win32 в класифікації антивірусної лабораторії Zillya), який має незвичайну функцію – самостійного розповсюдження.

Троян копіює себе на всі підключені переносні пристрої, в тому числі карти пам'яті й флешки, які стають переносником Crypren та небезпечними для інших ПК при підключенні до них. Тому не варто передавати друзям або знайомим пристрої зберігання інформації, які використовувалися на зараженому ПК.

Шляхи зараження

Зараження «вірусом» відбувається через пошту, або при завантаженні підроблених завантажувальних файлів відомих програм, наприклад Flash Player.

Поштовий шлях найчастіше використовує текстові документи MS Word, при відкритті яких ПК користувача піддається зараженню шкідливим ПЗ. Зараження через файли також відбувається при запуску інсталятора з «вшитим» трояном.

В результаті, Crypren зашифровує всі знайдені на ПК файли. Можливості трояна стрімко ростуть. Так, ще два тижні тому він шифрував близько 80 видів файлів. На сьогодні - більше 120, включаючи zip, xlsx, jpeg, mpeg та інші. На екран зараженого ПК виводиться повідомлення яке повідомляє вимоги викупу.

Зловмисники вимагають за розшифрування даних близько 800 доларів США, однак у криптовалюті біткоїн (1,2Вtc). Якщо ж користувач почекає кілька днів ціна виросте до 5 біткоїнів (3.5 тис дол США).

 Правила безпеки

Для того щоб не стати жертвою Crypren експерти антивірусної лабораторії Zillya відзначають, що досить дотримуватися кількох правил базової безпеки:

1. Не відкривайте листи від невідомих адресатів з вкладеними архівами і текстовими документами

2. Якщо відкрили такий лист не відкривати файли.

3. Видаліть такий лист.

4. Не використовуйте файли відомих програм зі сторонніх джерел

6. Користуйтеся антивірусом, як на ПК, так і на мобільному пристрої.

7. Регулярно робіть копії важливої ​​інформації

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз