Меню

Укр Рус

Увага! Небезпечний локер-шифрувальник CTB-Locker

Увага! Небезпечний локер-шифрувальник CTB-Locker
28.01.2015
54758

Користувачів Інтернету атакує новий небезпечний локер (блокувальник) - програма, яка шифрує дані без відома користувача. Програмою користуються шахраї, які вимагають гроші за розшифровку даних.


 
За інформацією експертів української антивірусної лабораторії Zillya! вірус відомий в мережі з середини минулого року, але саме зараз відзначається пыдвищення його діяльності.

Даний локер - «останній писк моди» серед аналогічних програм. Шкідник шифрує всі види файлів і навіть трафік обміну. Принцип роботи заснований на шифруванні файлів на парних ключах, використовує алгоритм Діффі-Хеллмана для криптування на еліптичних кривих. При цьому один ключ відкритий, інший - закритий.
 
На думку деяких антивірусних лабораторій, які пробували розібратися з малваре, розшифровка постраждалих від його дії файлів зараз не є можливою. Фактично, сьогодні немає навіть теоретичних розробок, як таке шифрування можна «зламати».

За своєю природою ця програма троян, який має вигляд «кита» - готового набору для розповсюдження. Програма - яскраво виражений комерційний проект. Вартість в Мережі коливається в районі суми в 3000 дол.

При зараженні, користувачеві пропонують «вирішити проблему» за 300 дол. Теоретично розшифровка може здійснюватися з самого трояна.


 
Антивірусна лабораторія Zillya! нагадує, що зберегти безпеку свого ПК можна дотримуючись кількох правил:

правило 1. Не відкривайте подібні листи і тим більше не розпаковуйте вкладений архів.
правило 2. Видаліть такий лист.
правило 3. У разі зараження і вимагання грошей не платите шахраям, оскільки Ваші дані ніхто насправді розшифровувати не буде.
правило 4. Користуйтеся антивірусом, за допомогою якого перевіряйте підозрілі файли.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз