Меню

Укр Рус

Видаляй назавжди

Правильне видалення даних з носіїв інформації не менш важливий аспект комп’ютерної безпеки ніж вміння зберігати їх в недоторканності. Розглянемо більш детально процес стирання важливих даних так, щоб їх вже ніколи неможливо було відновити.

Видалення як процес

Важливо розуміти як відбувається процес видалення будь-якої інформації з електронних носіїв. Звичайні маніпуляції з видалення не є достатньо ефективними. Адже переміщення файлу в корзину, без очистки останньої не означає видалення файлу, так само як, власне, очистка не означає, що файл знищений назавжди і його неможливо відновити. Навіть видалення даних, минаючи сміттєвий кошик операційної системи ПК не є гарантією зникнення непотрібного файлу назавжди.

Варто пам’ятати, що, наприклад, на ПК, будь-яка інформація записується на жорсткий диск. При звичайному видаленні файлу він перестає бути доступним користувачеві, але насправді він фізично залишається на носії інформації доти поки на його місце не буде записані нові дані. В цей проміжок часу його можна відновити за допомогою спеціальних програм. Особливо це варто приймати до уваги при видаленні корпоративних та приватних даних, адже доступ до жорстких дисків, на яких вона буда записана та стерта, несе в собі потенційну загрозу витоку конфіденційної та секретної  інформації.

Зверніть увагу на те, що не дає 100% гарантії і процес форматування носіїв інформації. Це стосується не тільки «швидкого форматування», а й навіть повного, після якого все одно залишаються певні можливості для відновлення даних.

Спеціальні програми

Найкращій варіант для повного видалення важливих даних – це використання програм шредерів. Це особливе ПЗ, яке дозволяє зробити відновлення не тільки надскладним, але й беззмістовним.

Шредери файлів можуть бути як окремими програмами, так і частинами комплексних, наприклад, антивірусних систем захисту. Так, в оновленій версії українського антивірусу Zillya! Антивірус та Інтернет Захист така потрібна та корисна утиліта буде присутня.

Принцип роботи програм-шредерів полягає в тому, що файл який планується видалити піддається багаторазовому затиранню. Фактично він наповнюється беззмістовним інформаційним сміттям (випадковими цифрами, знаками, символами тощо) яке абсолютно викривлює його зміст без можливості відновлення. Після цього він видаляється з жорсткого диску. Навіть якщо такий файл буде знайдений зловмисниками і вони спробують його відновити вони не отримають з нього ніякої користі.

Використання програм такого типу на сьогодні є найбільш надійний та найбільш доступний широкому загалу. Метод якісного видалення будь-яких даних, без можливості їх відновлення.

Видаляючи, пам’ятай!

Варто пам’ятати декілька важливих правил механізму видалення файлів, які допоможуть Вам повністю знищувати конфіденційну інформацію, та взагалі правильно поводитись з нею.

Отже, не потрібно забувати, що:

  1. Видаляючи неважливі файли в Корзину не забувайте її чистити.
  2. Видаливши файли з Корзини їх ще можна відновити, але за допомогою спец програм.
  3. «Швидке форматування» дисків ПК не дає повного видалення даних.
  4. «Повне форматування» залишає можливість часткового або навіть повного відновлення даних
  5. Тільки механізм роботи спеціальних програм-шредерів здатен видалити дані так, що їх відновлення не нестиме користі зловмисникам
  6. Правильно видалені дані НЕМОЖЛИВО відновити.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз