Меню

Укр Рус

Відомі хакери сучасності. Частина 1

Інформація в усі часи була і залишається бажаною здобиччю для людей, які прагнуть влади і легкого прибутку. З появою всесвітньої мережі досягнення цієї мети стало значно простішим, і для декого перетворилося на захопливу гру.

Хакери - легенда віртуального світу. За їх діями спостерігають, затамувавши подих. Ними захоплюються. Їхнього втручання в системи безпеки компаній і приватних комп’ютерів бояться. Мотивами діяльності хакерів не завжди є отримання вигоди, досить часто це намагання довести свою унікальність, отримати світову популярність. Свого часу хакерства у молоді роки не цуралися такі відомі особи, як засновники корпорації Apple Стів Джобс і Стівен Возняк, розробник ОС Linux Лінус Торвальд та винахідник Всесвітньої Мережі Тім Бернерс-Лі.

Діяльність зломників, які свідомо або випадково нанесли значні збитки, чиї імена вже стали частиною історії, заслуговує на ознайомлення. І ми пропонуємо свою версію топ-10 відомих хакерів.

10. Нейшон Івен-Чейм

Австралійський хакер, який під ім’ям Фенікс входив но незаконного угрупування “Сфера”. Цьому висококваліфікованому спеціалісту вдалося зламати базу даних НАСА у 1990 році. Після затримання йому пред’явили звинувачення у 48 епізодах шахрайства, серед яких були зломи серверів декількох американських університетів. За активну співпрацю із слідством отримав лише 500 годин обов’язкових робіт замість 10 років ув’язнення, що йому загрожували. На питання слідства про мету зламів Івен-Чейм не зміг пояснити мотиви своєї діяльності.

9. Роберт Таппан Морріс

У 1988 році випустив у мережу з метою дослідження її розмірів вірус, надалі відомий як хробак Морріса. Діяльність створеного ним вірусу паралізувала 6 тис. ПК у США. Відбувся умовним терміном і штрафом 10,5 тис. доларів. Наразі працює професором Гарвардського університету і є автором значної кількості ПЗ.

8. Адріан Ламо

Особливою відмінністю Ламо була його звичка працювати у громадських місцях (інтернет-кафе, бібліотеках), звідки він через WI-FI підключався до об’єктів зламу. Цей хакер не переслідував меркантильні інтереси, його метою був пошук уразливостей системи безпеки великих мереж. Про знайдені помилки він завжди залишав повідомлення своїм жертвам, до списку яких потрапили Microsoft, Yahoo, Citigroup, Bank of America і Cingular. У 2003 році після вторгнення в мережу New York Times Ламо спіймали. Мірою покарання стали 6 місяців домашнього арешту і 2 роки випробувального терміну. Сьогодні відомий хакер читає лекції, консультує з питань безпеки і веде журналістську діяльність.

7. Свен Олаф Камфіус

Власник провайдера CyberBunker, який надавав послуги хостінга Pirate Bay, ботнетам, спамерам і іншим сумнівним підприємствам. Камфіус займався активною діяльністю в німецькій Піратській партії. У квітні 2013 він був заарештований іспанською поліцією як організатор масованої DDoS-атаки на сервери фірми Spamhaus Project, яка займалася питаннями комп’ютерної безпеки. На сервери компанії надсилалися запити зі швидкістю 300 Гбіт/сек. Такі дії значно уповільнили роботу світової мережі. Камфіус по цей час продовжує боротьбу з намаганням контролювати інтернет шляхом введення цензури.

6. Валдір Пауло де Алмейда

Створив злочинну групу із 18 чоловік у 2005 році. Де Алмейда вважається найвідомішим спамером інтернету. Його команда займалася розсилкою фішингових листів, які містили троянські програми. Таким чином відбувалася крадіжка особистих даних користувачів онлайн-банкінгу. На момент арешту де Алмейди в Бразилії обсяг розсилки сягав 3 млн. листів на день. Від дій зловмисників постраждали не лише приватні особи, але й декілька іноземних фондів. Розміри збитків від виведення коштів з банківських карт сягають 37 млн. доларів США.

Далі буде!

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз