Меню

Укр Рус

Virus

Виды вредоносных программ:
Virus

Вірус (Комп'ютерний вірус) - це програма, особливістю якої є здатність до саморрозмноження (самореплікаціі). На відміну від хробаків, віруси поширюються по локальним ресурсам комп'ютера і не використовують мережевих сервісів для свого ррозмноження.
Віруси ррозповсюджуються, копіюючи своє тіло або вбудовуючи його в код інших програм. Вірусом або його носієм можуть бути не тільки виконувані файли, але і будь-який файл, що містить автоматично виконуваний код - скрипт, пакетний файл, макрос. Віруси можуть вражати документи Microsoft Word і Acrobat reader, завантажувальні сектора та web-сторінки, маскуватися в NTFS потоках і пам'яті, заражати виконувані і пакетні файли. Копії заражених програм, передаючись через зовнішні цифрові носії (Usb-Flash, CD-диски, дискети) або по мережі на інші комп'ютери, призводять до масових вірусних епідемій.
В даний час не існує єдиної системи класифікації та іменування вірусів, але прийнято розділяти віруси за такими категоріями:

  • За типом операційної системи для якої написаний вірус (DOS, Windows, Unix, Linux та ін.)
  • За типом вражаємого об'єкту (файлові віруси, завантажувальні віруси, скриптові віруси, макровіруси, віруси вражаючі вихідний код)
  • За технологією яку використовує вірус (кріптовані віруси, поліморфні віруси, компаньони, оверврайтери та ін.)
  • За мовою, на якій написаний вірус (асемблер, високорівнева мова програмування (HLL), скриптова мова та ін.)
  • За додатковою шкідливою ​​функціональністю (бекдор, кейлоггер та ін.)


Незалежно від свого типу, віруси здатні завдавати значної шкоди, знищуючи або викрадаючи інформацію, приводячи в недієздатний стан комп'ютерні системи або викликаючи збої в їхній роботі.