Меню

Укр Рус

Вірусна активність в Україні: Adware відступає, Trojan атакує

Вірусна активність в Україні: Adware відступає, Trojan атакує
23.11.2016
32796

Третій квартал 2016 року відзначився різким зростанням в кіберпросторі кількості троянських програм, орієнтованих на шифрування даних і вимагання грошей.

Трояни як фактор загрози

У III кварталі 2016 року в Україні, за даними антивірусної компанії Zillya!, найдинамічнішим видом шкідливого програмного забезпечення стали трояни. Зростання кількості зафіксованих атак троянських програм виріс на 6% і склав 25% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року.

Особливу активність показали троянські програми, за допомогою яких здійснюється шифрування даних з подальшим вимаганням грошей за розшифровку даних. Середня сума, яку вимагають шахраї для розшифровки даних, становить близько 500 дол США.

Індивідуальна активність

Серед найактивніших «вірусів» звітнього періоду варто виділити тріаду, яка частіше за інших використовувалися зловмисниками в III кварталі 2016 року:

• Downloader.Nemucod.JS - приходить поштою у вигляді архівів, всередині яких шифровані скрипти. Маскується під документи, звіти, фотографії тощо. Після запуску скрипта користувачем він завантажує зразок трояна шифрувальника (який постійно змінюється, і кожні кілька годин з'являється його нова модифікація).

• Worm.Dinihou.VBS - хробак, що розмножується переважно на USB накопичувачах

• Trojan.Blocker.Win32 - один з найактивніших шифрувальників-вимагачів

Зловмисники використовують методи соціальної інженерії, які дозволяють переконати користувача запустити потрібну програму або відкрити файл, тим самим заразивши свій ПК «вірусом», який зашифрує на ньому всі файли.

Adware все ще лідер загроз

Незважаючи на динамічне зростання кількості троянських програм, лідером рейтингу шкідливого ПЗ залишається Adware. Незважаючи на деяке зниження активності, даний вид шкідливого ПЗ займає близько 45% від усіх виявлених загроз.

Варто відзначити, що різновидів Adware стає все більше, оскільки використання даного виду шкідливого ПЗ продовжує залишатися одним з головних інструментів для чорного SEO. Також Adware дуже часто використовується для прямого показу спливаючій реклами, відкриття додаткових вікон в браузері і перенаправлення користувача на рекламні сайти й сайти з шкідливим програмним забезпеченням.

Найактивніші види Adware в III кварталі 2016 року:

• Adware.ConvertAd.Win32

• Adware.Eorezo.Win32

• Adware.Agent.Win32

• Adware.CrossRider.Win32

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз