Меню

Укр Рус

Як повернути зниклі з банківської картки гроші?

Як повернути зниклі з банківської картки гроші?
11.06.2015
62788

Злодії знаходять все нові способи для викрадення коштів з банківських карток. Проте, якщо трапилася неприємна ситуація та у Вас зникли кошти з картки, повернути їх, хоча б частково, ще є шанс. У  цьому пластикові картки вигідно відрізняються від звичайного гаманця.

Розглянемо три найактуальніші питання.

 1. Що робити, якщо у Вас зникли гроші з картки?
 2. Як повернути свої гроші на картку?
 3. Та що таке chargeback?

Картку вкрали. Що робити?

Якщо Ви втратили саму картку або її вкрали разом з гаманцем, одразу блокуйте картку! Звертайтеся до найближчого відділення або дзвоніть на гарячу лінію Вашого банку. Можливо зловмисники ще не встигли зняти кошти.

При зверненні до банку, співробітниками установи перевіряються всі останні транзакції по Вашій карті. Іноді банк вимагає підтвердження того, що Ви самі не зняли ці кошти.

Далі всі документи надсилаються до представництва міжнародної платіжної системи. Якщо там визнають, що операція була здійснена незаконно – гроші повернуть на картку. Проте якщо ні, то Ви маєте право оскаржити таке рішення. У разі повторної відмови залишається тільки звертатися до суду.

Коли з Вашої банківської картки зникли гроші, Ви можете написати заяву у прокуратуру чи у міліцію. Зверніть увагу, що при цьому необхідно додати до заяви копію звернення до банку, де вказано, що воно прийнято до розгляду.

 

Як показує досвід, дієвих результатів від можна не дочекатися, проте для страхової компанії, якщо карта була застрахована,  Ваша заява до правоохоронних органів – це дієвий аргумент! На замітку: наразі більшість банків автоматично страхують пластикові картки, тому коли зникають гроші  є сенс звертатися до страхової компанії!

Коли все ускладнюється

Готівка знята в банкоматі та ще й ввели правильний ПІН-код? Шанси повернення коштів на картку взагалі мізерні.

Злодії зняли гроші через мережу Інтернет? У цій ситуації повернення грошей на картку теж майже неможливе. Щоб уникнути проблем – користуйтеся лише відомими платіжними системами, які страхують своїх користувачів від спроб шахрайства.

Все вищезазначене – це «правильна» інструкція, як діяти, коли у Вас зникли гроші з картки. Але ми розуміємо, що в реальному житті все відбувається не так академічно. Часто банки починають своє власне розслідування справи, намагаючись з’ясувати чи було шахрайство, без залучення правоохоронців. Зокрема це може бути перевірка чеків з підписами клієнта  або перегляд записів відеокамер.

Рятівний Chargeback

Крім різноманітних махінацій з картками, ще є ряд ситуацій, коли з картки зникають гроші та коли питання можна вирішити за допомогою так званого чарджбека.

Chargeback – фінансова претензія, яка виставляється вашим банком банкові торговця, виходячи з написаної Вами заяви.

До уваги! Найпоширеніші ситуації, коли можна ініціювати Chargeback:

 1. Ви оплатили товар у магазині, а сума списалася з картки двічі.
 2. Ви заказали та оплатили товар в Інтернеті, проте не отримали його, або Вас не задовольнила якість.
 3. Вас не влаштовує сума або дата списання грошей.
 4. Ви абсолютно впевнені, що не робили операцію з карткою.
 5. Ви хочете повернути товар та гроші за нього, а продавець відмовляється це робити.

Для того, щоб повернути гроші на картку та ініціювати Chargeback, спочатку необхідно отримати виписку, де видно суму сплати, яка, наприклад,  списалася двічі. Далі необхідно звернутися до банку, написати заяву про спірну транзакцію та надати відповідний чек. Зверніть увагу на обмеження в часі подання претензій щодо транзакцій (це може бути, наприклад, лише 45 днів). Відповідна інформація зазначається в договорі з банком.

Як убезпечити гроші на картці

Щоб у майбутньому уникнути будь-яких проблем зі зникненням грошей та захиститися від карткових шахраїв, надаємо прості та корисні рекомендації.

Корисні поради, які допоможуть запобігти шахрайству з картками:

 1. Коли вводите свій ПІН-код у банкоматі, прикривайте клавіатуру, щоб відеокамери не змогли зафіксувати Ваш пароль.
 2. Підключіть смс-сповіщення. Ця послуга коштує небагато, проте Ви завжди будете знати кількість та час зняття коштів з картки.
 3. Ніколи не записуйте на картці свій ПІН-код та не носіть його у гаманці. Відповідно свій ПІН неможна повідомляти навіть працівникам самого банку.
 4. Коли оплачуєте рахунок у кафе або в магазині одразу перевіряйте стан рахунку та чек.
 5. Розраховуючись у мережі Інтернет, користуйтесь послугами лише відомих платіжних систем.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз