Меню

Укр Рус

Безкоштовний антивірус не для бізнесу

Безкоштовний антивірус не для бізнесу
19.02.2015
50887

Антивірусна лабораторія Zillya! продовжує серію публікацій для власників малого та середнього бізнесу. Матеріали покликані відповісти на деякі важливі питання, що виникають при виборі антивірусного ПЗ в розрізі максимальної ефективності для такого виду комерційної діяльності.

Free soft не завжди достатньо

Приймаючи рішення про придбання антивірусного програмного забезпечення для корпоративних потреб, перед нами стоїть умовно два можливих рішення: максимально надійне і дороге (як правило, за рахунок імені бренду), або дешеве, але, можливо, менш надійне. Реклама робить свою справу, і ми найчастіше не можемо вийти за рамки таких порівнянь. У теж час ідеальним бачиться таке рішення, яке було б прийнятно надійним і в міру дорогим.

Є ще один варіант. Спробувати забезпечити кібербезпеку за рахунок безкоштовних версій відомих антивірусів. В рамках домашнього користування такий варіант ще хоч якось можна назвати виправданим. У рамках же корпоративного користування - це необачно і навіть небезпечно.

В даному випадку логічним є запитання, «чому ж не варто користуватися безкоштовними антивірусними пропозиціями на корпоративному рівні?». Відповідь проста - даний продукт не передбачений для такого виду захисту. Він створювався з іншою метою. Функціонал безкоштовних версій не здатний максимально захистити дані компанії і забезпечити кібербезпеку.

Як правило, безкоштовні антивіруси створені для ознайомлення і «випробування» можливостей захисного ПЗ конкретної лабораторії. Користувач може встановити free soft і зрозуміти чи підходить йому методи і логіка роботи конкретного продукту, оцінити дизайн і скласти загальне враження. Саме тому такі версії володіють урізаними базами вірусів, в них максимально спрощений інтерфейс і істотно скорочена можливість ручного налаштування.

Переваги корпоративних версій

У теж час, корпоративні версії апріорі більш складний продукт. Бізнес-збірки оперують значно більшими за обсягами базами вірусних сигнатур (окремо про які ми писали раніше), крім того вони мають досить багато додаткового функціоналу, здатного більш «тонко» налаштовувати антивірусний захист.

Крім того спеціалізовані антивірусні рішення для корпоративного сегмента дозволяють створювати єдиний центр управління безпеки. Так, наприклад, Zillya! Антивірус для Бізнесу дозволяє розгорнути систему захисту даних, яка за допомогою функціональної складової - панелі адміністратора - дозволяє організувати управління всіма клієнтськими частинами та налаштуваннями антивірусного сервера. Таким чином, здійснюється глобальний контроль за станом антивірусного захисту централізоване і своєчасне оновлення баз вірусних сигнатур.

Така структура управління антивіруса дозволяє:

1. Здійснювати постійний моніторинг в режимі реального часу

2. Виконувати необхідні дій над знайденими загрозами

3. Налаштовувати програмні та системні правила фаєрвола

4. Індивідуально налаштовувати клієнтські антивіруси з адміністративної панелі

В цілому у кожної подібної програми є свої нюанси. Однак вони об'єднані однією ідеєю - створенням системного підходу до кіберзахисту з можливістю глобального контролю за станом ПК компанії.

Заощадження грошей

Як правило, корпоративні версії антивірусів - це платні програми, проте їх вартість і витрати компанії на їх установку незрівнянно малі з можливими втратами від дій шкідливого ПЗ. (Приблизні втрати від простою підприємства через вірусні атаки, можна оцінити скориставшись «Калькулятором втрат»).

Тут ми хочемо відзначити важливий аспект, а саме вигідність побудови довгострокових відносин з антивірусними компаніями. Рекомендуємо купувати антивірус на строк від 2-х років, оскільки в даному випадку ціна на комплексний захист одного ПК істотно скорочується. Як правило, компанії практикують такий підхід і з радістю йдуть на зустріч своїм потенційним та вже існуючим клієнтам.

Так, наприклад, вартість корпоративної версії антивіруса Zillya! при купівлі на один рік становить 145 грн за один ПК. Якщо ж купується ліцензія на два роки, то вартість річного захисту одного комп'ютера скорочується на 20% і становить 116 грн / рік.

В цілому антивірусна лабораторія Zillya! рекомендує не використовувати для побудови кіберзахисту бізнесу безкоштовні захисні програми, для цього створені корпоративні версії, які надають набагато більш комплексний захист.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз