Меню

Укр Рус

Crackonosh – майнер, що ховається у піратських іграх

Crackonosh – майнер, що ховається у піратських іграх
22.07.2021
3765

Вивчення психології споживачів є одним із найефективніших шляхів організації ефективного впливу. Саме такий постулат, відомий у світі, кібершахраїв, знайшов втілення у шкідливому програмному забезпеченні, що отримало назву Crackonosh.

Безкоштовні ігри для ПК – дієва приманка

Власне, саме «зламані» комп’ютерні ігри є місцем де кібершахраї влаштували засідку з Crackonosh на своїх жертв, що люблять піратські програми. По статистиці в світі на одну продану офіційно гру відбувається до 10 нелегальних завантажень. Статистика показує, що це дуже перспективне місце для кіберзлочинної діяльності, адже власник ПК, що завантажує «зламану» гру, набагато менше думає над тим, щоб надати якійсь дозвіл чи натиснути на кнопку «ОК» у спливаючому вікні. Такі моделі поведінки вдало використали творці Crackonosh.

Наразі відомо що на різноманітних файлообмінниках чи торент-ресурсах існує декілька основних джерел зараження Crackonosh. Так, мова йде про інсталяційні файли таких «зламаних» ігор як Grand Theft Auto V, NBA 2K19 и Pro Evolution Soccer 2018.

Як працює Crackonosh

Потрапивши на ПК, та отримавши від власника комп’ютера власноручні дозволи на завантаження Crackonosh в першу чергу дбає про власну безпеку. Так, програма має функціонал що дозволяє знайти та деактивувати, а інколи і видалити захисні програми, що встановленні на ПК. Також творці Crackonosh потурбувалися і про можливі загрози для програми з боку  систем захисту ОС Windows – «вірус» здатен заблокувати дотримання та встановлення будь-яких оновлень операційної системи.

Але основним видим діяльності Crackonosh є не крадіжка даних, а прихований майнінг за допомогою ресурсів інфікованого ПК. Власник не ризикує втратити доступи до акаунтів онлайн-банків чи доступи до електронної пошти.

Втім небезпека криється у тому, що компоненти ПК примусово будуть працювати на максимальних обертах і термін їх «життя» суттєво знижується. До того ж, продуктивність ПК буде суттєво знижена і відчуття що комп’ютер «висить» чи працює значно повільніше власне і є однією з найяскравіших ознак присутності шкідливого ПЗ на зразок Crackonosh.

Правила безпеки

Найкращим захистом від шкідливого ПЗ, на думку експертів антивірусної лабораторії Zillya, є обачність.

Знаючи і використовуючи кілька правил базової кібербезпеки можна звести до мінімуму ймовірність зараження:

1. Не відкривайте листи від невідомих адресатів з вкладеними архівами і текстовими документами

2. Не переходьте за посиланнями що вкладені в SMS або в тіло електронних листів

4. Не використовуйте файли відомих програм із сторонніх неперевірених джерел

6. Користуйтеся антивірусом, як на ПК, так і на мобільному пристрої.

7. Регулярно робіть копії важливої  інформації

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз