Меню

Укр Рус

Комп'ютерні віруси майбутнього: прогноз від аналітиків Zillya!

Комп'ютерні віруси майбутнього: прогноз від аналітиків Zillya!
18.04.2016
26690

На сьогоднішній день віруси вже досягли дуже високого рівня розвитку. Якими будуть комп'ютерні віруси майбутнього? На це питання спробували дати відповідь інженери української антивірусної лабораторії Zillya!, представивши свій погляд на розвиток комп'ютерних вірусів. Незабаром нас чекають віруси для кавоварок й автомобілів, а також програмування ДНК людини і використання мікроскопічних нанороботів.

Небезпечна кухня

Вже в недалекому майбутньому нас чекає величезна кількість комп'ютеризованої побутової техніки, пов'язаної між собою каналами передачі даних, підключеної до глобальної мережі. Разом з тим протягом всієї історії комп'ютерної вірусології ми бачимо, що обчислювальні системи змінюються, змінюється й їх призначення, але шкідливі програми з легкістю підкорюють нові платформи (звичайно ж завдяки жадобі людей). Сучасна шкідлива програма - це технологічний спосіб шахрайства, нелегального отримання вигоди. У найближчі роки така тенденція буде зберігатися, а можливостей у таких програм з'являється все більше.

Вже зараз ми бачимо колосальне засилля Adware програм. Уявіть собі 2020 рік. Холодильник з вбудованою Android системою, який контролює кількість і склад їжі в холодильнику і автоматично замовляє або купує необхідний набір продуктів (а служба доставки привозить Вам ці продукти додому). Adware програма в такому пристрої може коригувати замовлення, замовляючи, наприклад, молоко конкретного бренду, або докуповуючи якусь дрібницю, яку Ви брати не збиралися.

Розвиток побутових комп'ютеризованих систем відкриє великі можливості для шпигунства. Завдяки інформації з кавоварки можна дізнатися Ваш режим дня і графік відсутності Вас вдома (вирахувати, що Ви поїхали у відпустку). Не кажучи вже про банальну можливості дрібно нашкодити. Шкідливі програми в бортових комп'ютерах автомобілів зможуть підміняти інформацію навігаторів, нав'язувати використання конкретних мереж швидкого харчування в дорозі або заправки/зарядки автомобіля. Шляхом доступу до контролю вузлів автомобіля підвищувати знос конкретних деталей або навіть призводити до аварій (що може застосовуватися, наприклад, кілерами або спецслужбами для усунення людини).

Не виключається поява зловредів, заточених під торгові біржі, великі торгові мережі та інші сфери, де грошові обороти обчислюються круглими сумами, можливо, такі вже існують. З появою нових технологій і комплектуючих, звичайно ж, можлива поява і нових видів malware, якщо ці технології набудуть широкого поширення в масах. Поява malware в будь-якій галузі, де використовується ПО - це лише питання часу і чиєїсь зацікавленості.

Роботы атакуют

Розвиток комп'ютерних вірусів найближчі 20 років зробить крок значно вперед, цього побоюється і такий вчений, як Стівен Хокінг. Комп'ютерні віруси, як такі, це породження розвитку сучасних комп'ютерних технологій. У доступному для огляду майбутньому з'явиться штучний інтелект, так вже є програми, які проходять тест Тьюринга. А це значить, людина не може відрізнити, з ким він спілкується з машиною або людиною. Вектор розвитку, швидше за все, зміститься до людиноподібних ботів у віртуальній реальності. Ось ці боти і будуть грабувати і вбивати людські аватари у віртуальному світі, приносячи своїм творцям прибуток. Що буде після цього? Швидше за все, комп'ютерні віруси вийдуть в наш світ, завдяки нанотехнологіям і тут вже їх не назвеш комп'ютерними вірусами. Вектор боротьби з комп'ютерними вірусами, швидше за все, залишиться колишнім, але зміниться інструментарій та наслідки від роботи таких вірусів.

Коли чекати Чужих?

Все більше фахівців прогнозують розвиток нанороботів, аж до застосування їх в медицині (наніти, які проводять операції, вбивають шкідливі клітини в організмі, очищають організм, омолоджують його), у військовій сфері. Такі роботи, швидше за все, будуть контролюватися зовнішніми обчислювальними системами. Отримання доступу над такою системою за допомогою троянської програми загрожує непередбаченими наслідками. Статистика показує, з моменту популяризації  нової обчислювальної системи/платформи (під популяризацією мається на увазі саме початок масової побутової експлуатації такої платформи) до появи шкідливих програм проходять не роки, а всього-на-всього місяці.

В майбутньому творці вірусів перейдуть до програмування генетичного коду. Весь необхідний інструментарій сформується за кілька століть за результатами досліджень в областях нешкідливих, спочатку, медицини та кулінарії.

На старті розвитку «темної сторони» програмування ДНК можливі спалахи руйнівних епідемій, при яких введення шкідливого «коду» в організм людини буде приводити до мутацій.

З плином часу епідемія буде нейтралізована введенням вакцинації профілактичним «кодом» за підтримки поліклінік і пологових відділень. Антивірусні лабораторії будуть працювати у віддаленому режимі, оновлюючи ПО у дронів-безпілотників що будуть обладнані безконтактними вакцинаторам.

З огляду на зростаючі масштаби потенційної шкоди, за деструктивні віруси з важкими мутаціями може бути призначена смертна кара.

Глобалістичний шлях

Віруси майбутнього будуть еволюціонувати як живі організми. Вони будуть ставати частиною глобальної нейронної мережі, і, підключаючи її (штучний інтелект), будуть міняти своє обличчя і функціонал протягом коротких відрізків часу. Основним напрямком буде робота з інформацією, підміна, спотворення, для того щоб впливати на маси людей, як це зараз роблять ЗМІ. Таким чином, віруси майбутнього будуть страшніше будь-якої зброї. Грамотно маніпулюючи інформацією, можна буде міняти хід тих чи інших подій. Це буде щось подібне агенту Сміту з третьої частини фільму "Матриця", коли навіть знаючи про те, що вірус в системі від нього буде дуже важко позбутися, і тільки "обрані" зможуть його подолати.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз