Меню

Укр Рус

HackTool: той, що «ламає» все

Програмний код, який пишеться з метою зламу певних програмних продуктів, класифікується як HackTool, що ще має назву - «кряк». Від цього шкідливого ПЗ користувач не очікує якихось проблем, а, навпаки, дуже часто вдається до використання HackTool, що вкрай небажано. Такі дії крім того, що незаконні, можуть нести приховану загрозу ПК на який встановлюються HackTool, оскільки невідомо, яку мету переслідував творець шкідливого ПЗ.

Використання і принцип дії утиліт HackTool

До використання HackTool вдається все більше користувачів, які прагнуть відчути себе новоспеченими хакерами. Але часто заподіюють шкоду самі собі. Наприклад, скориставшись набором утиліт World of Warcraft Hacktools, людина намагається зламати гру, але, встановивши це шкідливе ПЗ, вона мимоволі створює розсадник «вірусів» на своєму ПК, так як подальші дії HackTool можуть бути спрямовані на підкачування іншого шкідливого ПЗ з Мережі.

До шкідливого ПЗ такого типу можна віднести «HackTool: Win32 / Keygen». Цей файл входить до складу зломщика Microsoft Office. Антивірус, якщо він встановлений на Вашому комп'ютері, досить чітко розпізнає загрозу цих шкідливих програм, про що свідчать спливаючі вікна наступного змісту: «Інструмент для зламу (HackTool) - генератор ключів для Windows 32bit розрядності (Win32 / Keygen)». Однак, крім того, що цей файл насправді незаконно зламує продукт компанії Майкрософт, він може завантажувати інше шкідливе ПЗ з Інтернету, яке не зможе блокувати антивірус. Це стає можливим через те, що HackTool при встановленні запрошує права адміністратора комп'ютера, на що користувач сам погоджується. Потім HackTool може змінювати систему як йому заманеться і питання на підтвердження зміни файлової системи не буде відображатися. Іншими словами, комп'ютер буде жити своїм життям, а точніше - виконувати дії, які запрограмовані в HackTool.

Загроза і боротьба з HackTool

Існує маса шкідливого ПЗ, яке класифікується як HackTool, але, незважаючи на це, антивірусні компанії не особливо ретельно реагують на них. У пріоритеті компаній - виявлення і захист клієнтів від «троянів» та інших вірусів, що непомітно проникають на комп'ютер, в той час як HackTool в більшості випадків встановлює сам користувач. Тому HackTool може бути виявленим всього лише як «потенційно небезпечне ПЗ».

Щоб убезпечити себе від загрози зараження вірусами, необхідно повністю відмовитися від незаконного зламу програмних продуктів і від використання зломщиків, в яких містяться файли, пов'язані з HackTool. Не варто ігнорувати повідомлення антивіруса про «потенційно небезпечне ПЗ» і, якщо таке повідомлення з'явилося, ні в якому разі не запускати підозрілий файл. Необхідно щодня оновлювати базу даних антивіруса, а при можливості і кілька разів на день, так як свіжа база даних дозволить вчасно помітити шкідливе ПЗ.

У більшості випадків користувачеві слід уважно читати і аналізувати спливаючі попередження, що з'являються при встановленні того або іншого програмного забезпечення, щоб захистити себе від шкідливого ПЗ, на зразок HackTool.

Пам’ятайте! Дії, спрямовані на злам програмного забезпечення, переслідуються за законом і знищують індустрію програмування додатків. Відбувається це внаслідок того, що компанії, що виробляють ПЗ, втрачають доходи, і написання нових програмних продуктів може стати нерентабельним.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз