Меню

Укр Рус

Інтренет-шахраї продовжують заробляти на українцях

Інтренет-шахраї продовжують заробляти на українцях
09.06.2015
78858

Українська антивірусна лабораторія «Zillya!» підготувала аналіз вірусної активності на території України за перший квартал 2015 року.

Важливою особливістю періоду дослідження є зростання кількості фіксованих фактів атак шкідливого програмного на ПК користувачів. Так, середній показник кількості ПК, що були заражені різним шкідливим ПЗ по регіонах країни складає 33%.

Найбільш небезпечними регіонами України в питанні кібербезпеки інформаційного простору за І квартал 2015 року виявились:

  1. Чернівецька область. Кількість атакованих шкідливим програмним забезпеченням ПК найвища по країні – 46,19%.
  2. Закарпатська область. Одна з традиційно «небезпечних» для користувачів областей України - 43,27% ПК зазнали атак.
  3. Вінницька область. Цікавими та несподіваними є 40,28% атакованих шкідливими програмами ПК в цьому регіоні країни.

Варто також відмітити високий рівень загроз у Тернопільській (39,6%), Рівненський (39,29%) та Львівській областях (38,66%). В той самий час найбільш безпечною областю України можна назвати Миколаївську з рівнем зараження нижчим, ніж середній по країні – 26,53%.

ТОП -5 найактивніших сімейств шкідливого ПЗ

Найбільш активними за перший квартал 2015 року були наступні сімейства шкідливого програмного забезпечення:

Adware.Agent.Win32, Adware.CrossRider.Win32, Adware.SearchSuite.Win64 - рекламні модулі, які відносяться до потенційно небажаного програмного забезпечення.

Backdoor.PePatch.Win32 - велике сімейство шкідливого ПО, яке дозволяє дістати повний доступ до зараженого комп'ютера.

Downloader.LMN.Win32 - це програма (модуль, скрипт, бібліотека, тощо), основним завданням якої є скритне завантаження та встановлення шкідливого програмного забезпечення з мережі Інтернет.

В цілому варто зазначити, що в Україні найбільш активними є сімейства шкідливого ПЗ відоме як Adware або рекламні модулі. Загальна кількість атак даного типу «вірусів» на користувачів складає близько 42% від усіх  зафіксованих фактів. Друге місце у списку займають троянські програми – 20,66%, та програму типу Downloader – 13,78% від усіх заражень.

На думка Олега Сича, технічного директора антивірусної лабораторії «Zillya!» відчутне зростання відсотків виявлених загроз, порівняно з минулим роком, пов’язано з все більшим поширенням епідемії Adware та широким розповсюдженням інтернет-заробітку пов’язаного з використанням Downloader.

«З кожним днем в Інтернет з’являється все більше ресурсів, які намагаються заробляти гроші, розповсюджуючи ПЗ. Найпопулярніша бізнес модель  - це приховане завантаження через програми  типу Downloader. Намагаючись підвищити дохід, «сірі» інтернет-підприємці використовують агресивну маркетингову тактику, нав’язуючи користувачам використання  додаткових програми, які в свою чергу потай завантажують додатковий софт. Це призводить до збільшення скарг від користувачів. Антивірусні лабораторії реагують на це, корегуючи свою політику детектування «вірусів» в бік розширення списку небажаного ПЗ. Це в свою чергу створює тенденцію росту виявлення шкідливих програм в цілому, яка відображається в статистиці антивірусних лабораторій» - пояснює експерт.

Для мінімізації вірогідності зараження ПК шкідливими програмами експерти антивірусної лабораторії «Zillya!» радять підвищувати рівень знань про кібербезпеку. Гарним прикладом безкоштовних курсів, які суттєво підвищують рівень знань з комп’ютерної безпеки є курс «Основи інформаційної безпеки», що був створений технічним директором лабораторії «Zillya!» та ресурсом Prometheus.

Матеріал підготовлений для AIN.ua

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз