Меню

Укр Рус

Найважливіші правила безпечного шопінгу в Інтернет

Найважливіші правила безпечного шопінгу в Інтернет
28.10.2015
71233

Шопінг в Інтернет дуже сучасний і головне, зручний спосіб купівлі товарів. Мінімальні націнки, оперативне порівняння вартості, фото, відео огляди товарів. Все це підштовхує мільйони користувачів, у яких є банківські картки, одержати бажаний товар, не виходячи з дому. Просто і зручно. Однак, у будь-якого популярного сервісу є свої темні боки. Кібершахраї хочуть вкрасти гроші і права доступу до банківських рахунків. Як же цього уникнути? Антивірусна лабораторія Zillya! склала ТОП-7 правил безпечного шопінгу в Інтернет.

1. Надійний магазин - надійне з'єднання

Інтернет-магазини, яких хвилює безпека їх клієнтів, використовують протокол HTTPS://передачі даних, а не HTTP://. Це сучасний стандарт безпеки. Слідкуйте за тим, щоб купувати тільки на сайтах з таким протоколом з'єднання. Додатково можна встановити обмеження браузера на покупки в Інтернет тільки з сайтів, що працюють на HTTPS://.

2. Окрема карта для Інтернет-покупок

99% покупок в Інтернет-магазинах здійснюється за допомогою банківської карти. Не варто використовувати для цього свою основну карту, створіть для цих та тільки цих цілей окрему карту, можна навіть віртуальну. Не забувайте про ліміт денних витрат.

3. Ні слова про РІN, код CVV2 / CVC2 код

Бережіть свої PIN-код CVV2 та / CVC2 коди, а також не говорите стороннім дату закінчення дії своєї карти та її номер. Це найважливіша інформація для доступу до ваших грошей. Нікому не повідомляйте цю інформацію при покупках онлайн. Для покупок в Інтернет ця інформація не потрібна!
 
4. Користуйтеся SMS-повідомленням про проведені транзакції

Рекомендуємо використовувати послугу sms-повідомлень про транзакції з Вашої картки. Навіть у випадку якщо шахраї отримали доступ до ваших грошей, sms дозволить зрозуміти, що хтось знімає гроші з рахунку незаконно, що дасть можливість своєчасно повідомити в банк і заблокувати карту.

5. Використовуйте Антивірус

Встановіть на свій ПК і користуйтеся сучасним антивірусом з актуальними базами вірусних загроз. Ця програма дозволить істотно скоротити ймовірність крадіжки ваших персональних банківських даних. Крім того, антивірус може блокувати відвідування сайтів, на яких можна заразити ПК шкідливими програмами.

6. Заведіть окрему поштову скриньку Інтернет-покупок

При реєстрації на сайтах і в Інтернет-магазинах варто «світити» спеціально створений для цих цілей електронну поштову скриньку. Це істотно скоротить кількість СПАМА на основній електронній пошті, зменшить вірогідність отримання листів зі шкідливим ПЗ. Найпильніші можуть для Інтернет покупок завести спеціальний комп'ютер. Цей ПК не повинен використовуватися для звичайного Інтернет-серфінгу, спілкування в меседжерах, соцмережах і поштою.

7. Не переходьте за посиланнями, вводьте адресу Інтернет-магазину вручну

Намагайтеся не переходити за посиланнями на сайти інтернет-магазинів, в яких збираєтеся здійснювати покупки. Неуважність, і помилки в адресі можуть привести на фішингові сайти. Для того, що б бути впевненим в «оригінальності» місця покупки введіть електронну адресу вручну.

Спеціально для UBR

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз