Меню

Укр Рус

Особливості «батьківського контролю»

Особливості «батьківського контролю»
22.07.2015
28990

Безмежні інформаційні можливості Інтернет мають зворотній неприємний бік. Неконтрольований доступ дітей та підлітків до специфічного контенту – порнографічних сайтів, сцен насилля та жорстокості - може нашкодити їх психічному розвитку. Контролювати доступ до такого роду контенту можна за допомогою програм «батьківського контролю», які є, як окремим ПЗ, так і частинами сучасних антивірусів.

Принцип та стандарти

Важливо розуміти, що суть всіх програм батьківського контролює – створення безпечного інформаційного простору дитини. Сучасні програми батьківського контролю це складні фільтри, які не дозволяють неповнолітнім користувачам відвідувати певні сайти, контент яких, на думку їх батьків, є небажаним до перегляду.

Як правило, таке ПЗ складається з декількох необхідних та стандартних функцій. Фундаментальною є можливість блокування певних сайтів за списком чи ключовими словами, а також обмежувати доступ до контенту на ПК. Частіше за все розробники роблять певний стандартний список сайтів доступ до яких буде заблокований.

Наприклад, у функцію «батьківський контроль», яка працює у оновленій версії Zillya! Антивірус та Інтернет Захист включені готові списки тисяч сайтів порнографічного змісту, більше ніж 2000 сайтів азартних ігор та понад 1000 ресурсів на яких розміщується контент про насильство та алкоголь. 

Також, серед  розповсюджених функцій подібного ПЗ можна назвати можливість налаштування таймінгу  - часу роботи ПК для певних облікових записів користувачів. Ця опція не дає можливість проводити за ПК більше часу ніж дозволено встановленим обмеженням.

Специфічні функції

Як правило, цими стандартними опціями можливості сучасних «батьківських контролів» не обмежуються. Наприклад, в оновленій версії Zillya! Антивірус та Інтернет Захист передбачені функції контролю використання багатьох сервісів та популярних програм.

Так, варто зазначити можливість налаштування контролю за відвідуванням соціальних мереж та спілкуванням в них. На сьогодні це є актуальною опцією, адже саме на цих комунікативних площадках, нажаль, досить висока концентрація практично всіх видів небажаного та сумнівного контенту.

Окрему увагу розробники «батьківського контролю» приділяють іншим популярним програмам та контролю за їх використанням. Наприклад, можливості використання торрентів, та відвідування сайтів знайомств.

Варто зазначити, що українські розробники велику увагу приділили можливості «батьківського контролю» Zillya! Антивірус та Інтернет Захист обмежувати відвідування та купівлю товарів та послуг на більше ніж 1000 різноманітних сайтів, що займаються інтернет-торгівлею. Ця функція була введена на прохання батьків, що користуються антивірусом, задля можливості обмеження неконтрольованих витрат та купівлі дітьми та підлітками, за допомогою банківських карт батьків, небажаних товарів та послуг без їх відома.

Всі ці стандартні списки можуть бути розширені, адже в більшості програм «батьківського контролю» є можливість додавання сайтів та ресурсів у переліки небажаних та заборонених до перегляду.

В цілому, окремі програми та складові частини антивірусів, які виконують функції під загальною назвою «батьківський контроль» постійно вдосконалюються і стали звичними для українців. Адже правильне їх використання дає можливість направляти природню цікавість дітей на правильний шлях розвитку та формування особистості.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз