Меню

Укр Рус

Windows XP: чому потрібно змінити ОС

Реальність говорить, що використовувати Windows XP в  корпоративному сегменті сьогодні вкрай небезпечно. Не дивлячись на очевидні вади застарілого ПО, багато підприємців довіряють перевіреній ОС, не усвідомлюючи, що їх конфіденційна інформація і сама діяльність знаходиться під постійною загрозою стороннього втручання, блокування роботи, хакерських атак. Декілька фактів, чому наднадійний, але застарілий ХР потрібно міняти на сучасні операційні системи.

Кінець підтримки

Головна причина чому варто змінити ХР на підприємстві на сучасну операційну систему – це закінчення терміну технічної підтримки  Microsoft цього продукту. 

ВАЖЛИВО. Вже як рік –  з 8 квітня 2014 року –  одна з найпопулярніших ОС не отримує оновлень.

Не дивлячись на це, приблизно 500 млн користувачів та підприємств ще мають Windows XP як діючу ОС. Цьому, як правило, є декілька причин:

  1. Звичка, відповідність вимогам роботи
  2. Брак грошей на оновлення ОС, або покупку сучасних ПК
  3. Необізнаність про можливі наслідки використання Windows XP

Чим це загрожує?

Розробка оновлень та ліквідація слабких місць та помилок Windows XP більше не буде відбуватись ніколи. Якщо хакери знайдуть «шпарину» в безпеці системи, то це вже назавжди.

Кібератаки. Через недосконалості Windows XP, яка на декілька поколінь відстає від сучасних програмних продуктів у аспекті безпеки та має зовсім застарілу архітектуру, злочинці здатні зламати ваш ПК. Вони можуть вивантажувати або знищувати інформацію, блокувати роботу, вимагати або красти гроші, шифрувати інформацію та просто стежити за користувачем ПК з Windows XP набагато легше, ніж за тими, хто користується сучасними операційними системами. Це загрожує великими матеріальними та репутаційними втратами в очах корпоративних клієнтів чи користувачів.

Проблеми сучасних девайсів. Окрім зростання потенційних вірусних загроз та цільових дій кіберзлочинців корпоративний сегмент, який використовує Windows XP, може стикнутись з неможливістю використання оргтехніки, сучасних програм та периферійних пристроїв.

Власне через те що під Windows XP не написані драйвери ви не зможете підключити до ПК сучасний принтер. Також ваш комп’ютер може не «бачити» деякі мишки, клавіатури, сканери тощо. Крім того, можливі проблеми з сумісністю функціональних частин ПК, які не можуть працювати з Windows XP.

Можливості ОС не відповідають часу. Так, Windows XP (32 бит) може працювати з оперативною пам’яттю не більше 3Гб. Тому сучасні професійні програми, для яких критично важливо мати доступ до більшого об’єму пам’яті просто не зможуть ним скористатись, навіть якщо він є в наявності. До того ж, Windows XP практично не підтримує можливість використання декількох моніторів одночасно.

Замінити не можна залишити

Якщо ви не можете поставити кому в цьому вислові після першого слова,а використання Windows XP є дуже важливим при всіх вищезазначених «мінусах», то варто знати як краще організувати роботу ПК з даною ОС максимально безпечно.

Якщо міграція на сучасні ОС неможлива, то спеціалісти антивірусної лабораторії Zillya! радять :

  1. Намагатись використовувати ПК з Windows XP в режимі «оф-лайн»
  2. Мінімізувати можливості доступу таких ПК до корпоративних мережевих ресурсів
  3. Намагатись не підключати до ПК з Windows XP зовнішні носії інформації, які не були перевірені на безпеку
  4. Взяти за правило користуватись на ПК з Windows XP тим ПО, яке адаптоване під цю систему
  5. Намагатись залишити ОС в «стерильному» стані – обмежуйте права користувача Windows XP щодо встановлення неадаптованих програм
  6. Спланувати заміну парку ПК та перехід на сучасні ОС.

В цілому, користувачам Windows XP варто задуматись над тим, щоб підвищувати свій рівень безпеки та переходити на сучасні операційні системи – крім того, що це набагато надійніше, це ще й зручно.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз