Меню

Укр Рус

Яким має бути безпечний пароль?

Пароль – наше все. Безпечний пароль – це перша гарантія того, що ваша особиста інформація перебуває під надійним «замком». За нашими даними, близько 80% користувачів недооцінюють роль пароля в кіберзахисті і легковажно ставляться до його створення і зберігання. Якщо ваш пароль має хоча б одну з наведених нижче ознак, негайно замініть його, слідуючи рекомендаціям фахівців антивірусної лабораторії Zillya!

Ознаки небезпечного пароля

1. Один з ваших паролів – 123456, пароль, Iloveyou, 111111, qwerty або admin тощо. Вітаємо, ви не одні. Ось уже кілька років ці варіанти не полишають десятку найпопулярніших паролів, знайдених у мережі через витік даних.

2. Ваш пароль – ім'я, прізвище, номер телефону, ім'я чоловіка, сестри, назва рідного міста. Терміново змініть його, поки не пізно. Хакери не сплять і залюбки скористаються вашою передбачуваністю.

3. Пароль складається тільки з літер або цифр і містить менше п'яти символів. Для автоматичної системи зломів ваш акаунт – ласий шматочок.

4. Придумуючи пароль, ви обираєте слова із словника, згадуєте імена популярних виконавців або груп.

5. Ви любите використовувати однакові або суміжні символи – наприклад, 222222 або xcvbnm – і популярні абревіатури? Усе це шлях до того, що одного прекрасного дня користувачем вашого акаунту стане хтось інший.

Звичайно, деякі сайти просто не дадуть вибрати вам ненадійний пароль. Однак далеко не всі ресурси так турбуються про захист особистих даних користувача. Крім того, якщо у вас однакові паролі для різних акаунтів – наприклад, для соціальних мереж, електронної пошти або інтернет-банкінгу, ризик злому зростає в кілька разів.

Правила надійного пароля

Існує декілька простих правил, дотримуючись яких ви зменшите шанси кібершахраїв на успіх. Наприклад, надійним пароль буде, якщо: 

1. Він складається більш ніж з восьми символів. 

2. У паролі перемішані літери і цифри, використовується нижній і верхній регістри та інші символи (наприклад, Ju25lix/93aHl, SPR45kg78#1 тощо).

3. Пароль, на перший погляд, складається з безглуздих слів, але ви знаєте логіку його утворення (щоб ви його запам'ятали). Наприклад, ваш улюблений місяць року – травень (may), у травні цвіте бузок (liliac), у травні святкують День перемоги (victory), а війна закінчилася в 1945 році. Шляхом невеликого міксу цифр і літер виходить – 19/MalivI_45.

4. Ви використовуєте в його створенні одночасно кирилицю і латиницю.

5. Слова в паролі написані з помилками, деякі літери переплутані або замінені.

Створивши пароль, одразу подумайте, де і як краще його зберігати. У цьому разі можна скористатися декількома варіантами.

1. Пам'ять. Зрозуміло, найнадійніший спосіб – запам'ятати пароль, але тримати в пам'яті чимало паролів від різних акаунтів буває досить складно.

2. Менеджер паролів. Будьте обережні: у даному випадку вам усе-таки доведеться запам'ятати один пароль, забувши який ви втратите доступ до всіх інших.

3. Окремий текстовий файл (не використовуйте для назви файлів слова – pass, password, пароль). Помістіть цей файл в архів і закрийте його паролем.

Вибирати, як краще зберігати паролі, – особиста справа кожного користувача. Більш докладно про менеджери паролів читайте в наших наступних статтях. Також пам'ятайте, що антивірусні програми значно підвищують рівень захисту персонального комп'ютера від троянців, які крадуть паролі в користувачів.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз