Меню

Укр Рус

Загрози в мережі Інтернет

Загрози в мережі Інтернет

Інтернет може бути безпечним, а користувач – захищеним
доведено Zillya! Internet Security

На вашому комп'ютері інстальовано безліч програм. Значна частина з них постійно чи періодично користуються доступом до мережі Інтернет. Одні добре почувають себе в межах комп'ютера, працюють з внутрішньою інформацією і лише інколи ходять за оновленням в Інтернет. Іншим програмам взагалі не цікаво обмежувати себе інформаційним простором комп'ютера, і саме тут вони звертаються до Всесвітньої Мережі…

Цікаво, що коли користувач дає дозвіл на вихід в Інтернет програмам, він не підозрює, що вони роблять, або з чим можуть повернутися. І навіщо турбуватися, якщо їх захищає антивірус?

Зазвичай всі дані, надіслані та отримані цими програмами, не несуть ніякої загрози для користувача. Але інколи разом з необхідною для роботи інформацією можуть бути надіслані конфіденційні дані користувача без його дозволу.

Вже залишився позаду той час, коли зловмисники писали шкідливі програми для розваги або щоб комусь нашкодити. Зараз їхня ціль в грошових знаках. Кожного автора, перш за все, цікавить фінансова вигода. Тобто дії зловмисних програм спрямовані на те, щоб заробити на користувачу зараженого чи атакованого комп’ютера. А якщо на вас заробляють, то ви обов'язково щось втрачаєте: гроші, час, репутацію.

Найпоширеніші способи подібного заробітку:

   *   Викрадення аккаунтів соціальних мереж VKontakte, Odnoklassniki, Facebook тощо для розсилки спаму всім вашим друзям або шантажу з приводу повернення вашої сторінки.

   *   Викрадення поштових даних - як самої електронної скриньки, так і листів, що знаходяться на комп’ютері, в яких міститься інформація про ваші реєстраційні дані на інших ресурсах.

   *   Використання комп’ютера у складі БотНету – на тисячі комп’ютерів завантажуються програми, які застосовуються для масової розсилки спам-повідомлень, або для атаки серверів будь-якого типу (цікаво, що в такому випадку провайдери блокують користувачу доступ до Інтернет, щоб зупинити спамовий потік чи атаки).

   *   Викрадення даних, які мають відношення до фінансових операцій: особиста документація, WebMoney, кредитні карти та інші платіжні системи.

   *   SMS-локери – повністю або частково блокують ваш комп’ютер з елементами шантажу та метою відправки вами платного повідомлення.

   *   Несанкціонований показ рекламних повідомлень.


Яким чином це все відбувається? Наприклад, програма, яка була завантажена з мережі Інтернет або інших недостовірних джерел, виходить у Всесвітню Мережу та завантажує троянську програму. Не одну. Зазвичай подібні загрози поширюються на комп’ютері як грибниця – там, де одна, там і інша. Цим самим зловмисники страхують себе від того, що антивірус зможе видалити всі небезпечні додатки. Програма антивірусного захисту зможе з 10 – 20 різновидів подібних шкідливих програм знайти майже всі. Але оскільки нові зразки з’являються постійно, то з великою вирогідністю 1-2 загрози залишаться на комп’ютері і будуть виконувати свою чорну роботу, паралельно завантажуючи нових "братів".

І це не обов’язково починається із завантаження користувачем підозрілої програми. Все може починатися інакше. Ви переглядаєте сторінки в Інтернет і в одну мить переходите за посиланням на небезпечний сайт. З вигляду він може нічим не відрізнятися від інших сайтів і нести цікаву чи корисну інформацію – ніхто вас не попередить ні про загрозу, ні про її наслідки. Із сайту, використовуючи вразливості найпоширеніших браузерів Opera, Firefox, Internet Explorer чи їхніх додатків, на ваш комп’ютер без вашої згоди (чи взагалі інформування) таємно завантажується крихітна програма, яка в свою чергу скачує та інсталює вищезазначені загрози.

До аналогічного результату може призвести зовнішня атака на ваш комп’ютер, як цільова – хакером, так і випадкова – таким же БотНетом, частиною якого можете стати ви.

Таким чином, антивірус сканує та перевіряє всі файли, які використовуються системою чи знаходяться на жорсткому диску – все, що знаходиться в межах комп’ютера. А загрози, які не знайшов антивірус, або небезпека, яка проникає ззовні, ведуть активну роботу по обміну інформацією із зловмисниками. ВАШОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ.

Для уникнення подібних ситуацій створено програмний комплекc Internet Security, який вибірково дозволяє чи забороняє програмі з’єднання з мережею Інтернет залежно від рівня довіри до програми. Компонентами такого комплексу є антивірус та брандмауер, які пліч-о-пліч боряться за чистоту Вашої системи. Брандмауер блокує зовнішні атаки та слідкує за доступом всіх програм до мережі Інтернет. Таким чином, ваша система огороджена надійною стіною, яка не дасть завантажуватися новим загрозам чи надсилати конфіденційну інформацію. А антивірус, працюючи в цих стінах, очищує весь комп’ютер та слідкує за подальшою чистотою.

Користувачам Zillya! Антивірус, які зацікавлені в збереженні своїх фінансів та інформації, команда Zillya! пропонує новий рівень захисту - Zillya! Internet Security, який, окрім вищеназваного функціоналу, містить модуль WEB-фільтр для блокування всіх небезпечних сайтів.


Придбайте Zillya! Internet Security та зробіть безпечною свою роботу у мережі Інтернет!