Меню

Укр Рус

Де причаїлися віруси: обходимо стороною небезпечні місця

Де причаїлися віруси: обходимо стороною небезпечні місця
16.01.2015
13452

Захист персональних даних від дій шкідливого ПЗ на 90% ґрунтується на профілактиці та дотриманні правил безпеки. Серйозні і дорогі рішення щодо запобігання дій вірусів або побудови ешелонованої оборони від них необхідні далеко не всім. Дотримуючись мінімальних запобіжних заходів, а також включивши режим «уважність», в 99% випадків можна обійти неприємності стороною.

Спекотні місця

Безумовно, найнебезпечнішим місцем, де ймовірність підчепити шкідливе ПЗ найбільш висока є Інтернет. Безмежні простори Мережі мають багато закапелків, і навіть досить світлих місць, де причаїлися або у відкриту діють «віруси». Сучасний користувач в основній своїй масі вже має деякі знання з кібербезпеки, але незайвим буде нагадати основні засоби маскування малварі і методів проникнення його в ПК.

Електронна пошта. Одним з найпоширеніших місць, де ховаються і передаються неуважним користувачам віруси та інші кібершкідники, залишається електронна пошта. При активному використанні, на email щодня приходить безліч листів. Серед них можуть бути не просто рекламні або інші повідомлення. Часто, розраховуючи на зайнятість або нерозбірливість користувача, до листа або вкладеного зображення кріплять шкідливу програму, яка завантажиться на ПК у випадку, якщо лист буде відкрито і переглянуто. Найчастіше це буде троянська програма, яка почне збирати ваші дані і спробує дістатися до логінів і паролів, а також даних доступу до платіжної картки. Пам'ятайте, що неуважне поводження з отриманою поштою загрожує втратою даних, акаунтів, і, врешті-решт, грошей.

Правило
безпеки
Ніколи не відкривайте незрозумілі листи від невідомих відправників, особливо якщо вони занадто наполегливо закликають це зробити. Запам'ятайте, такий лист потрібно видалити.

Сумнівні сайти. Не менш небезпечним місцем можливого зараження є інтернет-сайти. У процесі інформаційного серфінгу юзера може занести в такі сайти, просто відкривши які легко отримати цілий букет шкідливого ПЗ. Трояни, кейгени, віруси і кейлогери, все це може стати частиною ПК невигадливого користувача. Такі ж погрози чекають і користувачів смартфонів, які активно користуються маркетами доповнень. Незважаючи на досить серйозний моніторинг їх власників на предмет безпеки, такі випадки відзначаються все частіше.

Правило
безпеки
Встановіть антивірусну програму, яка буде захищати комп'ютер або смартфон від несанкціонованих проникнень, попереджати про небезпеку і блокувати можливі загрози. На сьогодні це самий вірний варіант захистити себе в Мережі. А ще, не ходіть по незнайомих і підозрілих сайтах ...

Інсталювання файлів. Уважно стежте за тим, що встановлюєте на ПК. Крім того, що неперевірені програми можуть нести в собі шкідливе ПЗ, яке буде встановлюватися на комп'ютер, вони самі можуть бути великими малваре. Хороший приклад такого глобального підходу - лжеплеери і лжеантівіруси. Як правило, вони пропонують встановити себе за допомогою банерів, і реклами, в якій представляються як новий софт або навпаки маскуються під оновлення для відомих програм. Наприклад, лжеантівіруси здатні створювати видимість захищеності, а насправді завантажувати на ПК всіляке шкідливе ПЗ, стежити за користувачем і збирати дані, з подальшою передачею третім особам. Також не рідко лжеантівіруси відключають можливість оновлення операційної системи і знижують продуктивність ПК.

Правило
безпеки
Встановіть ліцензійну антивірусну програму. Сучасний антивірус блокуватиме подібні шахрайські дії, визначаючи шкідника по поведінці. Крім того антивірусна програма дозволить користувачеві здійснювати попереднє сканування завантажених файлів перед початком установки, що в більшості випадків дозволить виявити небезпеку і захистити дані.

Це тільки кілька правил, які рекомендують дотримуватися експерти антивірусної лабораторії Zillya! Дотримуючись їх ваші дані і ПК будуть більш захищеними. Крім того, це дозволить не попадатися на елементарні прийоми сучасних кібершахраїв.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз