Меню

Укр Рус

Правила безпечної відпустки і не тільки ...

Правила безпечної відпустки і не тільки ...
25.10.2016
32115

Якщо ви плануєте поїхати у відпустку, то варто подумати про безпеку вашого майна, яке залишиться без нагляду. На думку, експертів антивірусної лабораторії Zillya! перший крок до забезпечення його збереження можна зробити самим, дотримуючись правил інформаційної безпеки, які не дозволять злодіям дізнатися про відсутність господарів і беззахисність житла.

Особисте життя напоказ

Соціальні мережі міцно увійшли в життя мільйонів людей в світі та Україні. Повна відкритість свого життя для суспільства може привести до того, що профілі можуть розповісти злочинцям занадто багато інформації, яку можна використовувати в шахрайських діях.

При цьому не варто думати, що сучасні квартирні злодії це люди в смугастій робі та масці Зорро на обличчі. Однозначно, сучасні технології їм не чужі, і до всього того вони здатні грунтовно допомогти в їх чорній справі.

Фото з новими автомобілями, прикрасами, квитками на курорти - можуть стати причиною «відпрацювання» зловмисниками конкретного безтурботного громадянина. А вже якщо він сам допомагає в цьому, то скориставшись особистими даними це буде здійснити набагато легше.

Приватні дані

Варто зазначити, що саме по собі афішування особистого життя не так небезпечно, але якщо в акаунті опубліковані контактні дані, то це дасть зловмисникам можливість набагато швидше знайти вас в реальному житті.

Саме тому, варто 100 раз подумати, перш ніж публікувати в соціальних мережах актуальні контактні дані: номери телефонів, адреса проживання, селфі з новою банківською картою, паспортом або ідентифікаційним кодом.

Геолокація

Окремо варто сказати про геолокацію, а саме про позначку під фото або постом в соціальних мережах про своє місцеперебування. Зловмисники можуть використовувати ці дані двома способами.

Перший, якщо ви відзначилися на фотографії відпочинку далеко від будинку або за кордоном. Підпис під постом «перший день на морі» недвозначно вказує, що вас не буде вдома ще кілька днів, а то і тижнів.

Другий, це крадіжка даних геолокації з щоденного пересування, що дозволяє скласти графік робочого дня і зрозуміти коли в 99% випадків вас не буде вдома.

Обидва ці способи можуть стати причиною крадіжок майна, якщо корисну функцію використовувати бездумно і повсюдно.

Відмітки вас на фото

Однак не все й завжди залежить, навіть від пильнуючої за інформаційною безпекою,  людини. Найчастіше знайомі чи близькі, які менше знають про кібербезпеку, можуть зробити вам ведмежу послугу.

Найпоширенішим способом, який може перекреслити всю систему інформаційної безпеки в соцмережах, є відмітки вашого профілю на фото або матеріалах.

Якщо вам важлива приватність, як основа безпеки при використанні громадських Інтернет майданчиків, радимо стежити за активностями ваших друзів в соціальних мережах. Однак, найправильніше буде налаштувати профіль на блокування публічних показів, якщо вас вирішать відзначити на фото.

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз