Меню

Укр Рус

Віруси для «чорного SEO» продовжують атакувати комп’ютери українців

Віруси для «чорного SEO» продовжують атакувати комп’ютери українців
11.09.2014
41726

Українська Антивірусна Лабораторія «Zillya!» провела дослідження вірусної активності в Україні за літо 2014 року та оновила карту зараженості регіонів України комп’ютерними вірусами.

На комп’ютерах більшості регіонів України домінують шкідливі рекламні модулі, які підміняють результати пошукової видачі користувачів та можуть використовуватись для чорного SEO. Розповсюдженість цих модулів зросла майже вдвічі у порівнянні з дослідженням весняної вірусної активності.  Також, досить поширеними є шкідливі програми-завантажувальники, які самі не несуть безпосередню загрозу користувачам, але використовуються для проникнення на комп’ютери інших шкідливих програм.

Підвищена активність троянських програм, які є дуже небезпечними, була помічена лише у Житомирській, Вінницькій та Запорізькій областях.

Лідерами ж рейтингу зараженості регіонів України стали західні області країни:

  • на першому місці знову опинилась Закарпатська область, понад 14% користувачів антивірусу Zillya! стикнулися з кіберзагрозами,
  • високий рівень зараженості (понад 10%) спостерігався також у Тернопільській, Волинській, Кіровоградській та Рівненській області.

Найменша кількість атак (менше 6%) була зафіксована у Полтавській, Миколаївській та Чернігівській областях.

Розширена статистика

Детальну статистику по кожному регіону України щодо рівня зараженості та найбільш розповсюдженого виду загроз можна знайти в таблиці нижче.

Основні види загроз

Загальний аналіз загроз, які були виявлені по Україні в цілому підтверджує наступ рекламно-орієнтованих загроз на комп’ютери користувачів: із 7-ми найбільш розповсюджених загроз 3 орієнтовані саме на підміну результатів пошукової видачі Google, YouTube, Facebook та використовуються для «чорного» SEO:

В більшості випадків рекламним модулем є пагін або додаток до браузера, які далеко не завжди визначаються антивірусами як небезпечні, хоча їх вплив на користувача (підміна результатів пошуку) є очевидно шкідливим.

Попередні результати дослідження походження рекламних модулів показують, що принаймні частину з них, було розроблено американською компанією Sambreel. Деталі дослідження будуть опубліковані згодом. 

Спеціально для ubr.ua

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз