Меню

Укр Рус

Wi-Fi безпека: вдома та в громадських місцях

Wi-Fi безпека: вдома та в громадських місцях
21.10.2021
13574

Прагнете економити трафік мобільного інтернету  - використовуй  Wi-Fi! Однак, такий вибір потребує знань,  що дозволять вам почуватися безпечно  за свої приватні дані у громадських місцях. Експерти антивірусної компанії Zillya! Антивірус пропонують вам ознайомитися із  деякими правилами, що подарують вам безпеку користування даним каналом з’єднання з мережею Інтернет.

Якщо Wi-Fi загальнодоступний

Використання громадських мереж Wi-Fi чудова можливість зручно отримувати доступ до мережі Інтернет. Однак,  варто пам'ятати, що переважна більшість Wi-Fi мереж громадських місцях: в парках, кафе, бібліотеках мають дуже низький рівень захисту від злому. Отже, отримавши доступ до керування ними, шахраї можуть дістати доступ до конфіденційної інформації користувачів у тому числі до логінів та паролів від акаунтів, якими ви користуєтеся.

Для того, що б не потрапити на гачок шахраїв, необхідно дотримуватися простих правил безпеки при роботі з громадськими Wi-Fi мережами. Ці правила стосуються всіх видів пристроїв - ПК, планшетів, смартфонів:

1. Встановити антивірус

2. Обирайте Wi-Fi Мережу вручну. Не користуйтеся функцією автоматичного з’єднання.

3. Уникайте здійснення грошових операцій: перекази, покупки, регулярні платежі

4. Відвідуйте сайти, що використовують безпечний протокол з'єднання HTTPS

6. Вимкніть загальний доступ до файлів і папок на пристрої що буде приєднуватися до загальнодоступної Wi-Fi мережі

Якщо Wi-Fi «домашній»

Користування Wi-Fi вдома передбачає наявність роутера, що, власне, «роздає» Wi-Fi. Саме налаштування цього пристрою  - є необхідною умовою безпеки. Якщо не приділити увагу цьому важливого пункту, зловмисники можуть отримати контроль над каналами передачі даних, вкрасти конфіденційну інформацію, гроші, просто позбавити вас Інтернет.

Налаштовуючи роутер зважайте на такі аспекти, що є складовими високого рівня кібербезпеки «домашньої» мережі, адже визначають те як і коли роутер буде дозволяти пристроям користуватися Wi-Fi:

1. Перш за все змініть стандартні настройки логіна і пароля, що встановленні «з коробки»

2. Ідеальний варіант  - щомісячна, регулярна зміна паролів

3. Поміняйте тип шифрування на WPA2 / WPA, що зробить передачу даних мережею більш захищеною

3. Керуйте списком пристроїв що можуть користуватися вашою «домашньої» Wi-Fi мережею через визначення МАС адресів пристроїв що можуть до неї під єднатися.

4. Вимкніть функцію WPS (QSS)

Ця функція спрощує підключення нових пристроїв до мережі. Якщо Wi-Fi користуються з одних і тих самих гаджетів, краще відключити цю функцію, оскільки вона має серйозні уразливості.

5. Приховайте свою мережу від пристроїв які сканують простір в пошуках мереж. Ідея полягає у тому, що якщо Wi-Fi мережею не бачать, то вірогідність того що її захочуть «зламати» суттєво знижується

Вам сподобалась стаття?

Так
ні

Надішліть нам свої зауваження

Будемо раді конструктивній дискусії
Так

Підпишіться на розсилку "Все про кіберзахист"

Будьте в курсі, як захистити себе від кіберзагроз